Diskuse k článku

Ukrajinská krize: Provádí Angela Merkelová politiku appeasementu?

Německá kancléřka i v projevu na 51. bezpečnostní konferenci v Mnichově zdůraznila, že je proti dodávkám vojenského materiálu ukrajinské armádě. Evropa by si ale měla začít dělat starosti. Zatímco se totiž od ledna v Rusku zvýšily ceny chleba, mléka, cukru a masa, vládní nařízení zlevnilo vodku.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Re: John McCain jako obvykle nerika uplne pravdu

Přesně tak.

0/0
9.2.2015 18:44

Re: John McCain jako obvykle nerika uplne pravdu

Přesně tak! Vy kremrole byste nejradši nechali Ukrajinu rozkouskovat, aby váš šéf mohl vypadat jako Velký Muž! Jugoslávie? Bl bost komoušů, že začali čistky, ale to se vám do krámu nehodí, že? Tak poslední zpráva je, že USA dodá zbraně Ukrajině, když Merkelová neuspěje! Tak pak uvidíte to tóčo, kolaboranti!!!

0/0
9.2.2015 19:03
Foto

V.Hricák

O jakém tóču mluvíš, ty nadějný studente Jedličkova ústavu

Jak budou ve jménu mamonu umírat tisíce nevinných lidí? Jak se sesype celá ekonomika ? Jak se rozrostou armády nezaměstnaných? Chudoba a dost možná i hlad? Jestli tolik toužíš po adrenalinu, vyfasuj kvér a táhni do první linie. Držiteli modré knížky.

0/0
9.2.2015 19:35
Foto

V.Hricák

Už jsi vyděl smrt jinak, než v přiblblém americkém filmu?

Ty jeden války chtivý demente. Raději deset let vyjednávat, než jeden den válčit. Těm lidem na východě Ukrajiny nejde o nic jiného, než aby je nechali žít po svém a mluvit, jak jim zobák narost. Bez hajlování.

0/0
9.2.2015 19:41

Re: Už jsi vyděl smrt jinak, než v přiblblém americkém filmu?

Ty prolhaný proruský kolaborante! Kdo válčí na východé Ukrajiny!? Humanitární konvoje z Ruska!! Tak přestǎn lhát!!!

0/0
9.2.2015 19:44
Foto

V.Hricák

Možná jsem kolaborant,

ale nechci válku!!! Jestli ti ty konvoje tak vadí, tak se tam rozjeď a třeba jim propíchej gumy. K těm máš konec konců blízko. Divím se, že se k tobě hlásí někteří vcelku seriózní diskutéři.

0/0
9.2.2015 19:53
Foto

K65a10r62e69l 88V80y14š98a27t73a

Re: Už jsi vyděl smrt jinak, než v přiblblém americkém filmu?

Pane Hricáku nenechte se proboha vytáčet, ta sprostá skupina diskutérů sem přelezla z Lidovek a jejich způsob je jen provokace a vulgární nadávání. Na ně lepší nereagovat.

0/0
9.2.2015 21:14

Re: Už jsi vyděl smrt jinak, než v přiblblém americkém filmu?

Správně, nereagujte a pakujte se jinam, kolaboranti! Slušný můžete být v Haló novinách nebo Blesku!

0/0
10.2.2015 9:20

J. Václav 261

Nalezli tam za SSSR

a nutili Ukrajince mluvit rusky, tak se jim to teď vrací, že by to mělo být obráceně. Ruštinu jim nikdo nebere, jen si musí uvědomit, že žijí na Ukrajině a ne v Rusku. Válčit začali rusáci, protože jim Putin slíbil samostatnost a dodává jim zbraně, to co měli při povstání to by jim vydrželo sotva měsíc. Ruská propaganda je zblba navíc banderovcemi, což je úplný nesmysl.

0/0
9.2.2015 22:14
Foto

V.Hricák

Tak že ti mrtví v Oděse a na Majdanu

pozabíjení fanatiky pravého sektoru, kteří do dnes běhají po svobodě a navíc, někteří z nich dokonce zasedají v parlamentu, jsou pouze výplodem ruské propagandy. Demonstrace hajlujících nácků pochodujících s pochodněmi a portréty S. Bandery asi natočili ve filmových atelierech a jazykový zákon je výplodem ruské páté kolony v Čechách?

0/0
10.2.2015 5:00

Re: Tak že ti mrtví v Oděse a na Majdanu

Mluvíme o východě Ukrajiny, kde RUSKO vyvolává válku! Tak sem netahejte revoluci v Kyjevě! Rusko chce ukrást koridor , aby mohli zásobovat dalśi ukradeny kus Ukrajiny, Krym. Takže mírotvorný řeči jsou jen a jen ruská prolhaná propaganda, ke který se buď z hloupost nebo za peníze kdejaký Hric připojí, a SLUŠNĚ! Aby to vypadalo, jako že rusáci a kolaboranti jsou slušný Mírotvorci. Přitom jsou to ONI co vyvolávají a omlouvají RUSKOU válku!!!

0/0
10.2.2015 9:11

J. Křivan

Re: John McCain jako obvykle nerika uplne pravdu

Otázka zní, jestli USA budou mít komu dodávat zbraně, nebo, že by je dodávali i z personálem?

0/0
9.2.2015 20:07

J. Poděbradský

Re: John McCain jako obvykle nerika uplne pravdu

a co Ceskoslovensko???

0/0
9.2.2015 18:51

J. Poděbradský

Re: John McCain jako obvykle nerika uplne pravdu

P.S. a zapomel jsem na SSSR

0/0
9.2.2015 19:02

J. Křivan

Re: John McCain jako obvykle nerika uplne pravdu

I já zapoměl!!!

0/0
9.2.2015 20:09

J. Křivan

Re: John McCain jako obvykle nerika uplne pravdu

Ač na očích, pozapomněl jste na rozdělení Československa, nejspíš proto, že jsme se nepostříleli, ale referendum nebylo.

Pan senátor je ten, který horoval za vyzbrojení syrské opozice a tak vlastně je kmotrem země, která si říká Islámský stát. Jen dál, v neuznaných republikách na jihovýchodu Ukrajiny se již těší na dodávky amerických zbraní.

PS. Před chvílí jsem viděl na videu dva mladé, nedávno mobilizované vystrašené kluky z kyjevské armády. Nejspíš je s minimálním výcvikem postavili v Debalcovu do první linie. Teď jsou v zajetí. Bylo mi jich líto, mají štěstí přežili, těch pár cviků které museli postoupit vydrží. Kdo mi vysvětlí, že 40 milionová Ukrajina není schopna postavit bojeschopnou armádu. Něco tu smrdí.

PSS Vlastně jediný statní útvar, který se po rozpadu Jaltských dohod zvětšil je Německo.

0/0
9.2.2015 19:57
Foto

V.Hricák

Američané nebyli nikdy moc chytří.

Konec konců, i většinu moderních zbraní jim vyvinuli cizinci. Ale nemyslím si, že by byli až tak hloupí, aby neviděli, komu ty zbraně vlastně budou posílat. Asi v tom bude něco jiného a většího. A nebo ve velmi brzké době dojde k výměně ukr. vedení a moci se chopí rovnou fašisté a bez přetvářky. Jak se ukazuje, jde jenom o zvyk. Kdysi USA bojovali proti terorismu, dnes ho byť nepřímo, podporují. Tak proč by nemohli otevřeně podporovat fašisty. I historie dokládá, že bankéři se spojí raději s fašistou, než by nechali vyhrát, byť demokraticky, komunistu. A účel světí prostředky.

0/0
9.2.2015 20:07

J. Křivan

Re: Američané nebyli nikdy moc chytří.

Můj typ na budoucího ukrajinského vůdce je generál Ruban, není to fašista.

0/0
9.2.2015 20:22
Foto

V.Hricák

Jméno mi nic neříká,

ale Ukrajinci jsou v totální řiti. A je jedno, kdo a jak jim bude vládnout. Aby jim západ slíbil nějakou půjčku, musí dál válčit. Osobně jsem přesvědčený, že pak stejně nic nedostanou. Už jenom proto, že západ sám nic, krom velkých dluhů, nemá. Když válčit odmítnou, nedostanou ani slíbíno a hladový dav z ulice každého nového vůdce roztrhá na kusy. Tak že raději budou válčit a zabíjet se navzájem. Bídu a hlad svedou na Rusy , nikoliv na nesplněné sliby západu. Každá varianta je blbá. Ta druhá je ovšem lemovaná tisíci mrtvol a velkým rizikem, že se někomu ujede prst a zmáčkne špatný knoflík. Cíl západu pak vidím vcelku jasně. Ať už přímo, nebo nepřímo zatáhnout rusy do války, ve které ekonomicky i skutečně začnou krvácet. Putin ztratí doma podporu a pomocí nějaké zinscenované revoluce rozloží současnou ruskou vládu. V nastalém chaosu dosadí, jako vždy, své poslušné loutky a mají to doma. Ale jsem přesvědčený, že si Putin toto nebezpečí plně uvědomuje.Jenom nevím, jak se zachová.

0/0
9.2.2015 20:37

J. Křivan

Re: Jméno mi nic neříká,

Pane Hirčáku, zajímavý člověk, také trochu tajemný, no uvidíme.

https://www.facebook.com/volodymyr.ruban/posts/729522630488279?pnref=story

0/0
10.2.2015 13:09

Mnoho nesmyslů.

Dotknu se jenom "kouskování suverénního státu".

Koskování Jugoslábvie  nevadilo ?  Humanitární bombardovábí Srbska  za účelem jeho kouskování - odtržení Kosova - nevadilo ?  Evidentně ne.

Tak se logicky může kouskovat i Ukrajina. Pokud většina obyvatel některého regionu odmítne snášek centrání vládu. Zda  to bude krvavé dělení jako v Jugoslávii nebo  civilizované dělení jak v Československu záleží jen na cenrální vládě. Porošenko se zatím chová jako Mioševič a  kupodivu je Západem chválen !?

0/0
9.2.2015 18:30
Foto

V.Hricák

Jo, pane Šejnoho, co je dovoleno Jovovi...

...a vítěze nikdo nesoudí. Jenom je smutné, že dnešním kartografům, kteří jsou doslova lační na překreslování hranic, tak nějak nedošlo, že lidstvo už nedisponuje jenom luky a šípy. Dokud byla ve hře jenom Jugoslávie, mohli jsme držkovat u piva, ale zůstat vcelku v klidu. Jenomže dneska si strýček Sam hodlá povyskočit na někoho většího. A tam to smrdí krchovem pro sedm miliard lidí, plus většinu živočišných a rostlinných druhů. Švábi prý vydrží hodně gama záření. Tak že alespoň jedna dobrá zpráva v moři špatných.Jeden druh by to mohl přežít. Další dobrá pak je, že nebudeme muset řešit otázku důchodového zabezpečení.

0/0
9.2.2015 19:17

J. Poděbradský

EU???

A nakonec, Rusko je jediná země, schopna nabídnout rozložené a slabé EU ve vojenském ohledu  vojensko-politický deštník namísto amerického. Rozdíl spočíval v tom, že u USA, EU byla mladším partnerem, zatímco s Ruskem mohla být rovnoprávným partnerem.Takto, už v roce 2008 se EU postavila na špatnou cestu, která ji vedla směrem ke konfrontaci s Ruskem a udělala katastrofu nevyhnutelnou.Domnívaje stranu USA, jejichž geopolitická konfrontace s Ruskem již vyústila v roce 2008 do horké války 08.08.08, Brusel musel chápat, že v této situaci nemá v rukou dobré karty.Pokud Rusko odolá, Evropa musí být zlikvidována USA, aby s pomocí svých zdrojů darovala Washingtonu pár let navíc naděje, že Rusko se zlomí.Pokud Rusko prohraje, Washington už nebude potřebovat EU a Evropa tím spíše bude rozebrána na součástky - zaprvé je třeba pokrýt válečné výdaje a zadruhé nač zachovávat konkurenční ekonomiku.

0/0
9.2.2015 17:34

J. Poděbradský

Řimská řiše, III. říše, EU říše

Zkrátka, tradičně evropská civilizace, vyčerpajíc vlastní síly, se pokoušela vydržet s pomocí cizí krve, štvouc proti sobě všechny, kteří se jí zdály být nebezpeční a pro nikoho nebyla spolehlivým přítelem a spojencem. A jako obvykle ti, kteří byli proti sobě štváni, velmi rychle pochopili, že je pro ně výhodnější a levnější rozdělit si mezi sebou římské území a bohatství, než bojovat proti sobě za římské zájmy.Kdysi samotní Římané, jejichž řecké městské státy Itálie najímali na ochranu svých zájmů v bratrovražedných konfliktech, stejně si uvědomili, že je pro ně výhodnější si podmanit a ozbíjať Řeků, jak sloužit jim. Během prvních století naší éry (dle zákona opakování dějin v podobě tragédie), sledujíc stejnou logiku, barbaři si podmanili a obrali samotných Římanů.V naší době (opakujíc se už v podobě frašky) dějiny znovu ponořují Evropu do temných století, znovu nebezpečí přichází z území Ukrajiny a znovu Evropané chtěli využít cizí zdroje v zájmu udržení své ztratila efektivnost civ

0/0
9.2.2015 16:51

J. Poděbradský

Re: Řimská řiše, III. říše, EU říše

...........efektivnost civilizace, a tak sami přivolali neštěstí svou zbabělostí, Infantilnosti a svým podlým pokrytectvím, diktující zřeknutí se čestných spojeneckých nebo vzájemně východních přátelských vztahů v zájmu okamžité krátkodobé výhody, která se navíc i tak často ukazuje jako virtuální.

0/0
9.2.2015 17:14

J. Poděbradský

agrese??

Divny agresor Rusko, ktery mezitim dodal na Ukrajinu 600 000 tun uhli a několik Terawatt elektriny aby protivnik  nezmrzl a hospodarsky nezbakrotoval.......................!!!

P.S: a o MH17 a jeho sestreleni Ukrwermachtem ani slovo !

0/0
9.2.2015 16:19

Re: agrese??

"Furt taháte horké kaštany" za Pulera ??

0/0
9.2.2015 16:28

Tady jsme zvyklí na věcnou diskusi.

Mohl byste to respektovat, prosím?

0/0
9.2.2015 16:38

Re: agrese??

Co máte s Putlerem ? 

Prostě má rozumný názor.

0/0
9.2.2015 18:48

Dovolím si odkaz

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Bloomberg-Na-Krymu-probehl-pruzkum-verejneho-mineni-Jeho-vysledky-jsou-pro-Zapad-sokujici-361068

Pokud chcete v ukrajinštině, zde http://www.pravda.com.ua/news/2015/02/4/7057470/

0/0
9.2.2015 16:05