Diskuse k článku

Ukrajinská krize: Provádí Angela Merkelová politiku appeasementu?

Německá kancléřka i v projevu na 51. bezpečnostní konferenci v Mnichově zdůraznila, že je proti dodávkám vojenského materiálu ukrajinské armádě. Evropa by si ale měla začít dělat starosti. Zatímco se totiž od ledna v Rusku zvýšily ceny chleba, mléka, cukru a masa, vládní nařízení zlevnilo vodku.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

V.Hricák

Re: pár poznámek

Právě proto, že si vážím míru, nepodporuji jakékoliv akce na Ukrajině. Pravda v každé válce umírá, jako první a ať už jí má kdokoliv, nám nepřísluší dělat soudce. Už jenom proto, že věci zašly tam kde dnes jsou, bych Kyjevu nedodal ani poplašňák. Magorům, kteří ve jménu své "pravdy" masakrují vlastní lidi, bych nesvěřil do ruky ani prak. Čím dřív jim dojdou zbraně, tím dřív se budou muset dohodnout. Pokud by všem šlo skutečně o lidi a ne o skryté mocenské zájmy, byl by problém dávno vyřešený. A že se rozpadne Ukrajina? Rozpadla se Jugoslávie i Československo. A svět se točí dál. Nedovedu si představit, že by spolu dokázal žít východ se západem Ukrajiny v jednom státě. Je tam v podstatě zaděláno na nový Izrael a Palestinu. Sud prachu o kterém nikdo nebude vědět, kdy znovu vybuchne.

0/0
11.2.2015 13:31

J. Křivan

když se dva perou třetí se směje

Odložení podpisu asociační dohody Jakunovičem mělo své ekonomické i politické pozadí. Řada odborníků tvrdí, že byla a je pro UK velmi nevýhodná. Náklady na harmonizaci budou obrovské. Jenom co bude stát například přebudování širokorozchodné železnice, která není kompatibilní s evropskou sítí.

Jakunovič chtěl získat manévrovací prostor a dostal přes prsty, a s ním celá Ukrajina, která si to moc neuvědomuje. Věci se vyvíjejí tak, že na to už doplácí v různé míře celý kontinent. V prostých Ukrajincích především na západ od Kyjeva tahle dohoda vyvolává představy o blahobytu pro všechny. A všichni oligarchové se obratem polepší....

Poučeni víme, že ekonomický dopad je i pro středoevropany jen relativní, žádná pečená holoubata do úst nelétají ani s členstvím v EU. Proto je její význam pro Evropu především politický. To, že podráždí ruského medvěda se dalo očekávat. Tady zase platí, tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu až se ucho utrhne.

PS Kdo z nás ví že asociační dohodu s EU má podepsá

0/0
10.2.2015 19:59

J. Křivan

když se dva perou třetí se směje (pokr.)

PS Kdo z nás ví že asociační dohodu s EU má podepsáno například Alžírsko, pokud víte o dalších klidně doplňte. S členstvím Alžírska v EU asi nepočítá nikdo z nás.

0/0
10.2.2015 20:01
Foto

Tatana

Re: když se dva perou třetí se směje (pokr.)

Putin je na návštěvě v Egyptě, podepsal dohodu o dodávce zbraní a darem předal presidentovi kalašnikova.

To se Obamovi asi moc nelíbí.

Ani dohody Ruska s Kyprem asi moc radosti v EU a USA nedělají, prý se Rusové snaží na Kypru o dohodu mezi Řeckem a Tureckem = "mírová mise Ruska mezi znepřátelenými státy NATO", možná že se nějaká zátočina najde i pro ruský přístav vedle Anglického a USA.

Tak se mi zdá, že šachová partie pokročila, pat asi nebude.

0/0
10.2.2015 20:19
Foto

K95a44r68e74l 17P78l60í75h70a33l 2239485908971

Re: když se dva perou třetí se směje (pokr.)

Ad dráždění medvěda - medvěd na území svrchovaného státu, který se zavázal uznávat, operoval vojenskou silou. Představte si to samé, jen prohoďte role EU a Ruska. Např EU by vojensky operovalo na Zakarpatské Rusi, došlo by k referendu a připojili by se k EU. A Vy by jste chtěl, aby se druhá strana usmívala? EU zareagovala zcela adekvátně. A to nemluvím o tom, jak by to vypadalo, kdyby EU situaci hrotila ještě tím, že Ukrajince od Kyjeva bude považovat za vlastní a že je bude chránit. To by bylo točo! Přesně tohle dělá Putin.

0/0
10.2.2015 22:58
Foto

V.Hricák

Re: když se dva perou třetí se směje (pokr.)

Medvěd sice byl na území svrchovaného státu. Ale ten svrchovaný stát se k něčemu zavázal a najednou svůj závazek odmítl plnit.

0/0
11.2.2015 5:27
Foto

K30a55r76e25l 56P11l36í75h21a68l 2609475838201

Re: když se dva perou třetí se směje (pokr.)

Ukrajina se zavázala, že se vzdá jaderných zbraní výměnou za nezpochybnění její svrchovanosti Ruskem. Svůj závazek dodržela.

0/0
11.2.2015 11:51

J. Křivan

Re: když se dva perou třetí se směje (pokr.)

Ukrajina do dnešního dne nemá u OSN zaregistrované hranice. Závazek Ukrajiny předpokládal neutralitu a tu porušila.

Jaderné zbraně nepatřily Ukrajině a SSSR, díky bohu, že je nemá, stačí jaderné elektrárny.

S tou Jugoslávii nemáte pravdu, k jejímu rozpadu nikdy nemělo dojít, vytvořilo to precedens, který si každý může vykládat po svém. Jak se i děje.

0/0
11.2.2015 13:27
Foto

V.Hricák

Re: když se dva perou třetí se směje (pokr.)

...a Kosovo? V Srbsku NATO vojensky neoperovalo na území svrchovaného státu? Bez jakéhokoliv pověření.

0/0
11.2.2015 7:35
Foto

K12a18r15e33l 84P33l27í66h98a31l 2299225708181

Re: když se dva perou třetí se směje (pokr.)

Pověření je to, na čem se ostatní kolem dotčeného státu domluví. Není tady nadpozemská autorita z Marsu, která by takové povolení vydala. Vzhledem k poloze Jugošky či Ukrajiny je dopředu přirozeně dáno, kdo o to povolení bude usilovat. Ukrajina nesousedí pouze s Ruskem, p. Hircák. Přesto jednalo čistě jednostranně a k tomu ještě způsobem, který opravdu nepřipomínal upřímnou snahu o ochranu obyvatelstva na území cizího státu. Krym si vzalo. Vymalováno. NATO nikoho neanektovalo. Do NATO i EU si musíte dát přihlášku, splnit kritéria a doufat, že Vás přijmou. To je ten rozdíl.

0/0
11.2.2015 11:46

J. Křivan

Re: když se dva perou třetí se směje (pokr.)

Pane Urbanče víte, že na Zakarpatské Rusi stejně jako na Krymu byla již v minulosti referenda o autonomii a výsledek nula. Referendum sem referendum tam. Jinak ten příklad je historicky nekorektní. Nikdy tam neměly státy EU 14 milionovou menšinu, které většina upírala právo na vlastní jazyk.

PS Rusko mělo právo podle dohod uzavřených s Ukrajinou mít 20 tisíc vojáků na území Krymu. Pokud vím, k žádným bojům o Krym nedošlo. Referendum proběhlo v klidu a místní se rozhodli připojit k Rusku. Divíte se jim, když post skriptum vidíme jak kyjevská vláda bombarduje každodenně území jak říká vlastního státu.

PS. Pečlivě sleduji obě strany konfliktu, obě strany lžou jako když tiskne, ale kyjevská vláda je schopná zapřít i nos mezi očima. Příklad. Už je to nejméně měsíc co ztratila kontrolu nad doněckým letištěm, dodnes tvrdí že ho ovládá. Neovládá, jenom ostřeluje houfnicemi a raketovým dělostřelectvem

0/0
11.2.2015 13:22

Nic si nemusíte představovat. Stačí vzpomenout na Kosovo.

...

0/0
11.2.2015 15:01

Hranici DNR, LNR a Ruska kontroluje OBSE.

Zajmavé je, že čím je nějaký představitel OBSE dál od hranice, tím je si jistější, že Rusové dodávají separatistům techniku a vojáky - pozorovatelé na místě nikdy nic nezpozorovali, zato z Kyjeva nebo Londýna "viděl" ty konvoje kdekdo...

O kontrolu humanitárních konvojů a záštitu MVČK Rusko u prvních konvojů požádalo - Ukrajinská strana stále zdržovala, odmítala poslat celníky, pak odbavovali rychlostí jeden kamion za několik hodin. Navíc kyjevští odmítli zaručit knvoji a pracovníkům MVČK bezpečnost, takže ten jim účast zakázal. A Rusko už na kyjevské kašle.

Němci si s chutí nechali vybudovat Nord Stream - ale South Stream používali jako nástroj vydírání Ruska. No - sklaplo jim, ovšem nejvíc sklaplo jihu Evropy, od Řecka po Maďarsko včetně. Zejména Bulharsko kňučí jak nakopnutý pes - a nedivím se tamní proti EU náladám. Bulhaři byli na vstup velice natěšení, až naivně jásali, že už brzo... Poznali zač je EU loket a jakou mají v EU podporu... Zklamání tam musí být děsivé.

0/0
11.2.2015 11:38

Strategie agresora na pískovišti

To co předvádí Putin uvidíte na každém pískovišti. Vždy se tam najde nějaký agresivní spratek, který svou sílu dokazuje rozbíjením báboviček druhých. Když neucítí odpor rozbíjí další a další. Jediné co ho zastaví je společný odpor ostatních majitelů báboviček. Ti když se spojí a po agresrovi vyjedou, ten se náhle rozbrečí a uteče pod máminy sukně. A tak by měli evropští politici v čele s mamá Merkel místo objíždění konferencí zajít na nejbližší pískoviště.

0/0
10.2.2015 10:56
Foto

V.Hricák

Re: Strategie agresora na pískovišti

A vám už Putin také rozšlapal bábovičku? Pokud ano, nic vám nebrání narukovat na Ukrajinu a pěkně na něj zadupat. On se vás lekne a jistě uteče pod sukně.

Čím to je, že nejvíc chtějí válčit právě ti, co do té skutečné války nakonec nepůjdou a nechají za sebe umírat druhé. Konec konců, často ani nedrželi samopal v ruce.

0/0
10.2.2015 11:25
Foto

V.Hricák

Jestli má být duševní vyzrálost

prozápadních agitátorů reprezentovaná vzorkem některých místních diskutérů, je mi jich docela líto. Kavárna se většinou pyšní přívlastkem "intelektuální". To jsme to teda dopadli, jestli tihle lidé mají být ti nechytřejší z chytrých.

0/0
10.2.2015 10:47
Foto

V.Hricák

Když se nad tím zamyslím,

tak kdykoliv vstoupila v minulosti noha ruského vojáka na západo-středo evropskou půdu, byl za tím podnět, nebo válka západu proti Rusku. Začalo to Napoleonem, pak následovala I. sv. válka, po ní polská rozpínavost a napadení SSSR Hitlerem. I akce vedené proti Maďarsku a později Československu vycházely z Jaltské dohody, kde střední Evropu nechal západ napospas Stalinovi. Dalo by se vyjmenovat x evropských zemí, které v minulosti a dost možná i v přítomnosti měly a asi stále mají zálusk na cizí území. Rusové to ale budou až v poslední řadě. Argumentovat proto ruskou rozpínavostí je hodno pouze blbů neznající, nebo úmyslně zkreslující základní historické skutečnosti.

0/0
10.2.2015 10:39

J. Poděbradský

Re: Když se nad tím zamyslím,

Podle "řeznice z Jugoslavie" je Rusko nechutne bohate a je potreba aby se podelilo s chudymi potrebnymi z WallStreetu......

0/0
10.2.2015 10:47

Re: Když se nad tím zamyslím,

Nějak vám uniklo že teď na Rusko nikdo neútočí, naopak mu všichni vč. posery Obamy ustupují. A tak se není co divit, že Putina chytají roupy.

0/0
10.2.2015 10:59

J. Křivan

rekordman pan Vydra

K tomuto okamžiku 15 příspěvků každý v délce tak jedné věty. Osobních napadnutí 20. Obsah a myšlenky ZERO. Prémie nebudou.

0/0
10.2.2015 10:16
Foto

Jiri Janecek

Re: rekordman pan Vydra

Zajimava statistika... Casto pod zpravami z Ukrajiny na LN vidim v diskuzi tak 30 prispevku typu - "to budou zdejsi kremloboti kvicet", "uz nastupuje ruska uderka" etc... A na tech 30 varovani pred agilitou ruske propagandy tam jsou tak dva tri (vetsinou vecne) disentni prispevky...

k tem premiim - nevim proc by diskuteri meli prezentovat nejake ideje a obsah, kdyz publiciste, kteri se psanim zivi (Machacek, Prochazkova... Romancev, Svoboda...) i nasi leaderi na narodni ci evropske urovni obvykle obvykle totez...

0/0
10.2.2015 11:37
Foto

Jiri Janecek

Poobedovy dodatek...

...ono ty diskuze jsou celkem na dve veci... Ale je docela vtipne sledovat demograty, kteri by chteli sledovat IP a veset kolaboranty... To nedela ani ten Putin v Rusku.

0/0
10.2.2015 12:22

J. Křivan

Re: Poobedovy dodatek...

Pane Janeček ano, rozumíme si. Ty prémie je jen vtípek, protože to dělá dojem, že pánové za tuhle žluťáckou činnost jsou honorováni. Pro mne jsou i takové příspěvky osvěta, která jen ukazuje kam až lze zajít.

0/0
10.2.2015 13:01

J. Poděbradský

tak už víme!

Proč Merkelová a Hollande najednou přiletěli do Moskvy!! v Delbacevskem kotli je 2200 žoldáků z:

1.Vojáci sil SSO (Special Operations Forces) Spojených států

2.Vojáci výsadkových jednotek Velké Británie

3.Vojáci Francouzské cizinecké legie

5.Polští vojáci

4.Vojáci Izraele

5.Vojáci z Chorvatska

6. Zbytek – zahraniční žoldáci z mnoha zemí.

0/0
10.2.2015 9:09

Re: tak už víme!

A na východě UKRAJINY je Asi 20 různých ruských praporů a tisíce rusáků na dovolené! Narozdíl od prolhaných rusáků Porošenkomukazoval ruský pasy rusáků, kdepak máš nějaký DÚKAZ na ty svý ruský lži???

0/0
10.2.2015 9:14
Foto

V.Hricák

Jako tragikomické mi současné chování západu připadá

ve světle událostí kolem Řecka. Řecko a Turecko, dvě členské země NATO. Ať mi někdo ze stoupenců západu vysvětlí, proč tento pakt nedokázal zabránit jejich válce o Kypr? Nemělo by NATO být garantem míru a územní celistvosti všech členských zemí?Mimochodem, přes dvěstě miliard USD z celkových 320, které řekové dluží, šlo v posledních letech na zbrojení, z nichž největší díl ukously americké zbrojovky. Asi náhoda.Jako důvod tak horečného zbrojení pak řekové uvedli ohrožení Tureckem, další členskou zemí paktu, který by je měl chránit. A dnes stojíme na pokraji války kvůli zemi, která NENÍ členskou zemí aliance a která má polofašistickou vládu. Proč nevytáhlo NATO do boje třeba, když začala válčit V.Británie o Falklandy? Podle tamních zpráv byli britští osadníci napadeni argentinskou armádou, což se defakto rovná napadení členské země NATO.

0/0
10.2.2015 6:22

Re: Jako tragikomické mi současné chování západu připadá

Holt Turci jdou něco jak rusáci, jednat s nima je hrozný. A tu polofašistickou vládu máš v Rusku, ty kremrole prolhaná!!!

0/0
10.2.2015 9:01
Foto

Tatana

Re: Jako tragikomické mi současné chování západu připadá

N není tragikomické, že Mexiko zásobuje drogama celý svět, tak proč je USA "humanitárně nevybombardují"?

Být EU tak se soustředím na úlohu Mexika ve světovém obchodu s drogama. USA budou mít válku "za humny" a Evropě dají pokoj.

Jako vedlejší efekt by bylo vhodné zabavení peněz na zahraničních kontech + nemovitostí občanů Ukrainy a z těchto prostředků by se měla hradit pomoc Ukraině.

Nezapomínejme, že všechny Ukrainské vlády dokázaly akorát svou zemi vyrabovat, takže dnes jsou bohatší snad i Albánci.

0/0
10.2.2015 12:29

K. Horák Mb

mnichov

Evropa se nepoučila z Mnichova 1938, Putin už přes rok něco jiného říká a něco jiného dělá, obsadil území vetší než Slovensko, sankce a tvrdší měli přijít už před rokem, nevyhraje ale cena co zaplatí Evropa bude několikanásobně větší, historie se opakuje

0/0
9.2.2015 22:40

K. Horák Mb

trollové

jak se sem dostali? platí je Putin, 20 -30 tis. měsíčně za plky

0/0
9.2.2015 22:30