Ceska Pozice

Týdeník Ekonom: Jak prodat Dalíkovu zpověď z loňského března

Klamavou obálku nejnovějšího čísla vyvážila kvalitní a vtipná analýza obviněného lobbisty od redaktorů Jiřího Pšeničky a Jana Štětky. 

foto: repro EkonomČeská pozice

„Už jsi viděl nové číslo Ekonomu? Mají tam rozhovor s Dalíkem,“ upozornil mě dnes, ve čtvrtek 11. října ráno, redakční kolega. Okamžitě jsem si na webu našel článek Zpověď Marka Dalíka: Vím, že se nálepky korupčníka nikdy nezbavím s dnešním datem. Vydal jsem se proto do nejbližší prodejny tisku koupit si tento týdeník. Na obálce mě zaujal portrét Marka Dalíka v pozadí s mozaikou malých samopalů a popisek: „S obviněným lobbistou otevřeně o byznysu, politice, literatuře i absurdním dramatu.“

Byl jsme napjatý a nedočkavý, co se v článku dozvím, a přemýšlel, jak stihli za několik hodin „nabrat“, „zprodukovat“ a vytisknout obsáhlý rozhovor s lobbistou Markem Dalíkem, jestliže ho soud propustil z vazby včera ve středu. Nalistoval jsem stranu sedm a rychle prozřel. Ve druhém odstavci jsem se dozvěděl, že jde o materiál z loňského března, kdy se redaktor týdeníku Ekonom s Dalíkem setkal.

Po prvním šoku a zklamání, že jsem se nechal napálit klamavou obálkou, jsem pokračoval ve čtení. Neprohloupil jsem. Redaktoři Jiří Pšenička a Jan Štětka totiž v článku barvitě a detailně popsali vzestup a pád pravé ruky expremiéra Mirka Topolánka, která čelí obvinění z podvodu při domluvě kontraktu na nákup obrněnců pandur.

ČESKÁ POZICE vybrala několik zajímavostí ze setkání redaktora Ekonom s Dalíkem 9. března 2011:

zpět na článek


© 2022 MAFRA, a.s., ISSN 1213-1385 © Copyright ČTK, Reuters, AFP. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.