Diskuse k článku

Turecko zaútočilo na syrské Kurdy. Jak zareaguje Trump?

V Sýrii se nikdy neodehrávala občanská válka, ale konflikt, v němž si s nasazením svých místních klientů vyřizují účty velcí hráči – od USA přes Rusko, Saúdskou Arábii a Írán až po Turecko. Právě Ankara vstoupila do bojů za svou jižní hranicí, odkud se snaží vytlačit syrské kurdské rebely.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Š. Mayerberger 26.1.2018 7:39

Válečníci

A pak , že NATO není válečnická organizace .

J. Křivan 25.1.2018 23:16

Ano dobrý článek

Chybí tu jedna zásadní informace. Pro zjednodušení Rusové údajně nedávno navrhli Kurdům v Afrínu přenechat své pozice syrské armádě a tak zajistit jejich bezpečnost před tureckou invazí. Kurdové to odmítli. Nejspíš požadavky s tím spojené Kurdové považovali za příliš veliké. Pokud to je pravda, byla to nejspíš zásadní strategická chyba. Pro tuto verzi ovšem mluví skutečnost, že teprve dnes, s křížkem po funusu, vedení Kurdů požaduje aby na hranicích s Tureckem byla nasazena syrská armáda. Druhá největší armáda NATO se už dala do pohybu, těžko jí někdo zastaví. Pochybuji, že Rusové nebo Američané to dokážou. Nemluvě o tom jestli chtějí.

H. Novotna 22.2.2018 14:35

Re: Ano dobrý článek

Na rozdíl od RF jsou USA v Sýrii ilegálně!Turecko také nebylo pozváno, ale že se pokoušejí zlikvidovat nepřátele v YPG je celkem pochopitelné.ypg už má té krve na rukou asi dost...Super článek!