Diskuse k článku

Tunel Blanka: Ruce pryč od arbitráže

Vedení pražské radnice neví, jak proplácet peníze za provedené práce – tunel byl náročnou a leckdy těžce předvídatelnou stavbou, zhotovené dílo se tak výrazně liší od původně vysoutěžené zakázky. Minulá rada se domnívala, že právní nejistotu smaže tím, že zaplacení stovek milionů korun posvětí rozhodčí soud. Ve skutečnosti však jde o nebezpečný precedent.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Whitewerwolf 12.12.2014 12:14

Jak je to s rozhodčí doložkou?

Otázkou zůstává, jestli lze odstoupit od rohodčí doložky, zejména od takové, která vznikne za podivných okolností. Jak je možné, že vedení města ve složení, které prohrálo volby, vůbec něco koná ve smyslu legalizace takové podivnosti, není to zralé na trestně právní žálobu s důsledkem zrušení těchto kroků?

V.Hricák 4.12.2014 18:34

Obdivuji se vaší odvaze,

pane Koutníku.Už při první informaci o arbitráži jsem pojal podezření, že se jedná o princip starého českého přísloví, vlk se nažral ...Vzhledem k tomu, že si vás vcelku považuji, byla by vás škoda.Ať už jako člověka, nebo jako novináře.

J. Šimáček 4.12.2014 14:25

Ale je to chytře vymyšleno.

Jde sice o správu veřejných prostředků, ale ve finále rozhoduje privátně sjednaný rozhodce upřednostňující smlouvu a další úkony smluvních stran před obecně závaznými předpisy. Tak lze obejít jakýkoliv zákon. Lze tedy čekat, až někdo připraví arbitráž s verdiktem, že Prahu je nutno prodat za 1,- KČ šikovně určenému jedinci.

V.Hricák 4.12.2014 18:38

Prahy by škoda nebylo

Resp. prahy asi ano, ale Pražáků vůbec. Vyjímkám se předem omlouvám. A vzhledem k tomu, že jich opravdu není mnoho, možná bych to zvládnul i osobně.

V. Peroutka 4.12.2014 13:15

kde jsou výsledky Hudečkova snažení?

právníci za těžké prachy co Hudeček platil a výsledek je ,že stále není nic jasné?