Diskuse k článku

Trumpův souboj s establishmentem ve Washingtonu může být dlouhý

Zdánlivě protichůdné výroky nové americké administrativy podle šéfa zahraničního odboru Hradu Hynka Kmoníčka spojuje jedno. „Jsme svědky remaku triangulární diplomacie prezidenta USA Richarda Nixona ze 70. let. A všichni vědí, že na konci bude velký deal s Čínou. Aby ho mohl dosáhnout, bude muset začít v Moskvě,“ říká v rozhovoru.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Trump s nikým nebojuje.

K Rusku je možno mít vztah geopolitický, ideologický, a nebo normální. Normální znamená to, že jej vnímám jako stát se všemi jeho klady i zápory, stejně, jako i všechny ostatní státy. Přitom záleží hodně na tom, jak se ono Rusko chová obecně a hlavně k mému státu. Nějaký ideologický vztah je hloupost, kterou nám do hlav vlévají politici, nesvobodní lidé v zajetí ideologií svých politických stran. Geopolitický vztah vlastně není vztahem poněvadž představuje skutečnost

zda je Rusko mým sousedem či zda leží na opačné straně Zeměkoule. Celou situaci vidím poněkud jinak. Prezident Trump nebojuje s nějakým establishmentem, tedy s vedením státu či nějakou vládnoucí skupinou a to zejména proto, že toto vedení státu jmenuje on sám. Pokud vůbec nějak bojuje, potom jen s hloupými novináři a jejich médii. Je nasnadě , že s jeho nástupem k moci ztrácejí média podstatnou část svého vlivu na ovčany a kopou kolem sebe jako ta chcípající kobyla. Tady je zakopaný pes a nikoliv v nějakých krocích pana

0/0
1.2.2017 17:03

Re: Trump s nikým nebojuje.

Trumpa. Ten nedělánic jiného než to, co sliboval v předvolební kampani a na základě čeho byl většinově zvolen. Je nutno si v této souvislosti uvědomit, že demokracie znamená především to, že menšina se dobrovolně podřizuje vůli většiny. Pokud se podřídit nehodlá a proti vůli této většiny štve v novinách, potom se nejedná o žádnou demokracii. Mediokracie totiž nerovná se demokracie. Je to diktatura menšiny.

0/0
1.2.2017 17:07

Re: Trump s nikým nebojuje.

Bohuzel Trump bude muset bojovat. Jiz jednu urednici vyhodil. Ve Washingtonu pro neho nevolil prakticky nikdo - kazdy volil Hillary- skoro tak jako za komunistu meho mladi. Trump bohuzel bude muset bojovat se sabotazi statnich uredniku - a s tim se blbe bojuje.

0/0
1.2.2017 18:48

Obama podvodnik

Jenze Obamuv rodny list proste a jednoduse padelany je. Stejne jako spousta informaci z jeho mladi je velmi podivna.

To jsou proste fakta.

0/0
1.2.2017 16:10
Foto

Adamzdenek

Zajímavé srovnání

Tak co čekat od pana Komoníčka :), rád se poslouchá, ta perla, že jsou rusové citlivý na Krym jako američané na Kubu je opravdu úsměvná. Ta sebejistota je na dost chatrných základech.

0/0
1.2.2017 14:22

Ideologie nebo geopolitika?

Obvyklé Kmoníčkovy pohádky, když je pronáší, mají dokonce i tu správnou intonaci a potřebné zabarvení hlasu! Kmoníček je typický predstavitel narcistitických osobností, kteří jsou unešeni svým nedostižným "intelektem"! Zajímalo by mne jenom, jak pan Kmoníček hodnotí nynější vztah českých komunistů, potažmo soudruha Filipa, k Putinovskému Rusku, jako ideologický, nebo snad jako geopolitický?

0/0
1.2.2017 11:43

Svete div se

Tento clanek o Trumpovi dava smysl. Ze by zmena v Lidovkach?

0/0
31.1.2017 21:26

J. Sýkora

Souboj nemůže být delší

než Milošovo hledání Peroutkova článku nebo získávání bezpečnostní prověrky kancléřem Mynáře, že jo Hynečku?

:D

0/0
31.1.2017 20:26

Re: Souboj nemůže být delší

I kdyby čert na koze jezdil, vždy se najde někdo, kdo si musí kopnout do prezidenta. Je mi nanic z takových diskutérů...

0/0
1.2.2017 11:11