Diskuse k článku

Trumpovo prezidentství populistickou rebelií nebude

Republikánu Donaldu J. Trumpovi pomohl k vítězství jeho předchůdce v postu hlavy USA, demokrat Barack Obama. Tento 45. americký prezident je jediným v dějinách USA, který nezastával volený post, ani nebyl generálem ve vítězné válce – ostatní byli buď jedno, nebo druhé. Co lze od jeho prezidentství očekávat?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

J. Hanzlík

Populistická rebelie se nekoná, vítěz to myslí vážně

Dík za podrobné informace o personální tvorbě nové americké vlády pod taktovkou Donalda Trumpa, včetně úvah o možných osobnostních problémech v nové vládě při realizaci prezidentových záměrů, na které se naše zaujatá média nezmohou. Je zřejmé, že autor posunul svůj vztah k prezidentskému vítězi pozitivnějším směrem. Současně je upřímný, když přiznává, že na místě amerického občana by volil z nouze Hillary Clinton, k níž má (možná i měl) kritické výhrady, které výstižně popisuje jako uměle nepřesvědčivé chování s absencí empatie, nahrazované jen studenými frázemi. Vřele souhlasím! Domnívám se, že jsme svědky konce bezpolaritního (bezpohlavního) světa politiky, kde se politické elity vzájemně dohodly a už ani nepředstírají změnu. Lid z řad voličů vycítil, že je nakonec výhodnější pro chod státu volit praxí zkušené a úspěšné byznysmeny než uniformní liberálně levicové podnikavce, kteří nikdy nenesou přímé hmotné následky svých chybných rozhodnutí.

0/0
22.1.2017 18:47

J. Hanzlík

Re: Populistická rebelie se nekoná, vítěz to myslí vážně

K části akademických elit se to ještě „nedoneslo“. Nadále věří, že mají v rukou „vědecké nástroje" k hodnocení společnosti a její vykrmování humanitářskými iluzemi za souhlasu politiků, kteří touží po politické jistotě svého zvolení, vyfutrované pro ně výhodnou ideologií, lavírující mezi sociálností, hazardem bezbřehé migrace a anarchií extravagantních menšin. Kdo se mýlí? Nezdá se mi, že by to byli voliči, kteří odmítli ztrátu ceny svého hlasu v prostředí jedné jediné globální ideologie a myslím si, že dobře vsadili zdatní odbornicí, kteří tento trend byli schopni rozpoznat. Není třeba hledat u nového amerického prezidenta nějaké výjimečné schopnosti intelektuála a už vůbec ne korektní uhlazenost, ale zdravý rozum a odvaha tam setsakramentsky jsou!

0/0
22.1.2017 18:49