Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Kašparová 11.4.2021 13:29

Trojmoří je především polská záležitost, a oni by v něm také byli vedoucí silou. O to jim jde. A pak je tu samozřejmě jejich tradiční antirusismus, takže co je proti Rusku, to je podle nich skvělé. Holt každý národ má své mýty. Není mi ale jasné, proč bychom polské mýty měli brát za své.

J. Ráž 11.4.2021 17:02

Mýty má každý národ. I my máme své a většinou jsou to pitomosti, které je lépe nechat bokem.

A ve vztahu k Rusům to máme také jinak, než Poláci a nelze jim divit naprosto přirozené jejich rusofobii a velké opatrnosti k Němcům. Vždyť oni s Rusy i Němci válčili po staletí, Rusové jim sebrali dvě třetiny jejich historického území a Poláci zažili nám nepředstavitelná zvěrstva, co tam Rusové z jedné strany a Němci z druhé po celou jejich historii dělali.

Já ten nápad "Trojmoří" považuji za dobrý, který i nám může pomoci se zbavit až nebezpečné hospodářské závislosti na tak zvaném "západu", což může jen zúčastněným prospět. Ovšem jen za podmínky, že si udržíme potřebný odstup i od USA. Jednat sebevědomě a suverénně se všemi, je v současném světovém vývoji velmi nutné!

V. Novák 26.4.2021 12:56

A Poláci se pokusili Rusko ovládnout, čímž získali ta svá "historická území" - nemají si moc co vyčítat.

Rusové na Okrajině jich měli tak plný kecky, že pod Chmelnickým povstali a radši se připojili k Ruské Říši, než být pod polskou "republikou". A ta "republika" byla výhradně šlechtická, chlopi v ní měli ještě méně práv než nevolníci v Rusku.

Poláci se rádi stylizují za dobráky - a nějaká pravda jim v tom nesmí překážet...