Diskuse k článku

Tři české tajné služby bude kontrolovat pětičlenná superkomise

Trojice českých tajných služeb potřebuje strážce s mimořádnou pravomocí. Mělo by jich být pět a zákonodárci pro ně nastavili přísná kritéria. Musejí disponovat nejvyšším stupněm bezpečnostní prověrky, mít vysokoškolský titul z práv a poslední tři roky nepůsobit v žádném bezpečnostním sboru. Kvalifikaci proto splňuje jen hrstka lidí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Panbuch

opět uslyším: "je to rebel" ???

Bohuslav Chalupa

Včera v 12:53 ·

Že by? Konečně? ...ale že to trvá! Nicméně dodám a znovu po x-té navrhuji - pokud bude tato 5 členná kontrola zpravodajských služeb II. stupně institucializována, pak by MĚLA KONTROLOVAT (mimo VZ, BIS a UZSI) I GENERÁLNÍ INSPEKCI BEZPEČNOSTNÍCH SBORŮ (což jsem uvedle i do své představy o práci ředitele GIBS v rámci své přihlášky do nedávného, již uzavřeného výběrového řízení na tuto funkci) A NÁRODNÍHO BEZPEČNOSTNÍHO ÚŘADU.

Pokud by se někdo zajímal, jsem vybaven i faktickými-argumentačními důvody.

Zároveň si dovoluji poznamenat, že ani po třech letech se mi nepodařilo nijak výrazně posunout dopředu i vyřešení "koordinace" práce zpravodajských služeb ... a odbornou-politickou diskusi o tom, zda je či není lepší model jedné kontrarozvědky a jedné rozvědky.... - ono to totiž začíná vypadat tak, že pomalu každý resort (s rozdílným politickým vedením) má, nebo chce mít vlastní zpravodajskou agendu, což je takříkajíc nejen "na hlavu", ale je to i v konečném důsledku k

0/0
6.11.2018 15:33