Trafikantům Fuksovi a Vondrovi končí angažmá na Ruzyni

Exposlanec Ivan Fuksa kromě místa v představenstvu Českého Aeroholdingu opustí i manažerský post vrchního ředitele.

Ivan Fuksa (vlevo) skončí i v manažerské funkci v Českém Aeroholdingu. Alexandr Vondra opouští dozorčí radu. foto: © montaž ČESKÁ POZICE, Alessandro Canu, foto ČTKČeská pozice

Ivan Fuksa (vlevo) skončí i v manažerské funkci v Českém Aeroholdingu. Alexandr Vondra opouští dozorčí radu.

Redukční dieta, kterou naordinoval ministr financí v demisi Jan Fischer státem ovládaným podnikům, pokud jde o jejich statuární orgány, je na Ruzyni, konkrétně v Českém Aeroholdingu, dokončena. Ve firmě, která zastřešuje České aerolinie a Letiště Václava Havla, končí poslední ze tří rebelujících poslanců ODS, který si post, jenž měl být odměnou za vzdání se mandátu, dosud podržel. ČESKÁ POZICE zjistila, že Ivan Fuksa opouští představenstvo Českého Aeroholdingu. Ministerstvo financí už má pro to připravené podklady.

Spolu s ním budou z dozorčí rady odvoláni Alexandr Vondra a Jiří Blažek, kteří zastupují v kontrolním orgánu akcionáře, tedy stát. Za zaměstnance pak končí radní Petr Minařík. V rámci redukce míst v dozorčí radě totiž zůstane jen devět namísto dvanácti křesel.

  • Na to, že právě Fuksa s Vondrou jsou na Ruzyni „na odstřel“, upozornila ČESKÁ POZICE již minulý týden.

Ivan Fuksa podle informací ČESKÉ POZICE rezignuje ke konci listopadu také na svou manažerskou funkci – je vrchním ředitelem pro strategii a rozvoj. Jeho setrvání v této pozici by po odvolání z představenstva zůstalo čistě v kompetenci generálního ředitele leteckého holdingu Miroslava Dvořáka. Fuksa mu to sám usnadní.

Na Fuksu i Vondru měl ministr Fischer políčeno od svého červencového nástupu na resort financí. Aktuální změny v dozorčí radě i představenstvu, které jsou spojovány se změnou legislativy, kdy od Nového roku vstupuje v platnost zákon o obchodních korporacích, ostatně byly cíleny přímo na oba politiky.

Vondra přichází o odměnu 60 tisíc korun měsíčně, Fuksu bral v součtu za obě funkce bezmála 300 tisícPůvodní záměr byl, že dozorčí rada přijde jen o dva členy – jednoho za akcionáře a jednoho za zaměstnance. Cílem byl tak jasně exministr obrany Vondra. Představenstvo se zmenšuje právě o jedno místo, které ve statutárním orgánu Českého Aeroholdingu přibylo teprve s Fuksovým nástupem letos v lednu.

Alexandr Vondra tím přichází o 60 tisíc korun měsíčně, které mu náležejí jako členovi dozorčí rady. Podstatně citelnější zásah do rozpočtu znamená konec na Ruzyni pro Fuksu, který v součtu za obě funkce bral bezmála 300 tisíc korun.

Pro pořádek dodejme, že ministr Fischer měl políčeno i na dalšího z rebelů Marka Šnajdra. Ten ovšem na post předsedy dozorčí rady jiné státní společnosti Čepro rezignoval již počátkem října.

Kauze exposlanců jsme se věnovali mimo jiné v článcích:

Počet příspěvků: 3, poslední 26.11.2013 09:30 Zobrazuji posledních 3 příspěvků.