Topolánek získal významnou státní zakázku v Itálii

Na kontraktu ve výši 23 milionů eur se podle informací ČESKÉ POZICE má podílet konsorcium firem.

foto: © ČTKČeská pozice

Lobbista Marek Dalík a padlý politik Mirek Topolánek získali významnou státní zakázku, tentokrát od italské vlády. Jakmile premiér Mario Monti koncem března zjistil, že tato siamská dvojčata českého byznysu a politiky nadále využívají pohostinnosti toskánského Monte Argentaria, požádal bývalého předsedu italské vlády Silvia Berlusconiho o kontakt na jeho českého VIP-hosta.

Italové po krátkém jednání rozhodli, že Dalík s Topolánkem pomohou otočit ztroskotanou luxusní loď Costa Concordia. Proč zrovna oni? Italská vláda vycházela z referencí renomovaných auditorských firem, které svědčí o tom, že tito dva pánové prý v Česku již otočili leccos.

Hodnota zakázky se pohybuje kolem 23 miliónů eur a podílet se na ní bude nejen Topolánkova bývalá firma VAE Systems, ale v konsorciu i někdejší společnost ministra dopravy Aleše Řebíčka Viamont. „Mám k panu Topolánkovi a celé jeho toskánské partě velkou důvěru. Zakázku získali mimo jiné i proto, že jsou ctěnými rezidenty městečka Monte Argentario, která leží jen pár kilometrů od ostrova Isola del Giglio, místa loňské tragédie,“ prohlásil Monti.

Italský premiér ocenil i ochotu českých majitelů jachet Lenka, Martina a Aries, kteří bez jakéhokoliv nároku na odměny dobrovolně zabezpečí kyvadlovou dopravu z přístavu k vraku lodi Costa Concordia.