Thajské volání Patrika Oulického

V Ústí nad Labem mu nejspíš začalo být „těsno“. Do Thajska se prý jezdí jen léčit, ale ve východní Evropě rozjíždí developerské projekty.

foto: © ČTK, ČESKÁ POZICE, UrbČeská pozice

Byl jednou jeden politik z Ústí nad Labem, který neměl vůbec dobrou pověst. Dokonce mu lidé říkali kmotr. Tu si načerno v chráněné krajinné oblasti postavil několik staveb, jindy se zase dotační úřad na rozdělování evropských peněz usídlil v jeho doměv centru města. Byli obviněni manažeřifirmy, kterou spoluvlastní, jeho kamarádi zase ze zdrojů EU získali peníze na vybudování wellness centra se službou thajských masáží. Úřady mu vycházejí vstříca traduje se, že má pod palcem většinu ústeckých politických stran.

V poslední době se však o Patriku Oulickém, který je označován za jednu z šedých eminencí v ODS, šíří jinačí zvěsti. V ústeckém regionu přituhuje, kriminalisté chodí do sídla Regionálního operačního programu Severozápad kvůli podezřelým dotacímpro důkazy jako do lesa na houby. A tak Oulického političtí oponenti začali v kuloárech rozhlašovat: Jestli on se Oulický nechystá náhodou ze země zmizet?

Několik na sobě nezávislých a dobře informovaných zdrojů blízkých Oulickýmu, a to z prostředí ústecké i pražské politiky v debatách s reportéry ČESKÉ POZICE uvedlo, že Oulický tráví podezřelé množství času (až několik týdnů ročně) v Thajsku. Vrhl se tam prý na nákup pozemků a pustil se do budování firem či továren. Oulickému jsme proto položili otázky:

  • Co ho motivuje k podnikání v Thajsku a na jaké obchodní aktivity se případně v této zemi zaměřuje?

  • Lze jeho případný přesun části podnikatelských aktivit mimo  Českou republiku interpretovat jako možný únik před spravedlností, protože v jeho Ústí nad Labem takříkajíc pukají ledy?

Oulický se ČESKÉ POZICI ozval po několika týdnech. Prý byl v zahraničí a měl kvůli tomu vypnutý telefon. Sdělil, že neví, o jakých jeho aktivitách v Thajsku hovoříme. „Mé obchodní aktivity jsou v Evropě a týkají se developerských projektů.“ Na otázku, zda jde jen o členské země v Evropské unii, nebo třeba i jihovýchodní Evropu či Rusko, Oulický napsal: „Mé aktivity jsou dlouhodobě směřovány na země bývalého východního bloku.“

Ještě jednou jsme ho konfrontovali s informací, že prý tráví v Thajsku hodně času. Na to Oulický odpověděl: „To máte možná pravdu, ale jezdím tam ze zdravotních důvodů, nikoliv pracovních.“ A vyloučil, že by se chystal ze země odejít: „Nevidím důvod útěku z České republiky! O mně už se naříkalo tolik nepravd, fikcí a démonizování.“

Jelikož je Oulický členem ODS v Ústí nad Labem, zeptali jsme se na názor šéfa ústecké regionální ODS Jan Kubaty. „Nesleduji privátní ani pracovní aktivity nikoho ze členů regionálního sdružení kromě volených uvolněných funkcí, tedy nesleduji ani pana Oulického. Není členem žádného orgánu ODS v regionu, ani není v žádné uvolněné funkci, ani nekandiduje,“ napsal Kubata ČESKÉ POZICI.

Oulický není jediným politikem ODS, u němž se šíří zprávy, že raději přesouvají část svých podnikatelských aktivit do zahraničí. Nedávno jsme se takto ptali „jestřába“ pražské ODS Tomáše Hrdličky, zda přesouvá svůj byznys na Slovensko, jak se v politickém zákulisí říká. Hrdlička to v rozhovoru s ČESKOU POZICÍoznačil za blbost, která nemá reálný základ.

Nezbývá, než prohlášení obou pánů akceptovat, pro pořádek je však zaznamenáváme.

Počet příspěvků: 1, poslední 4.10.2012 10:27 Zobrazuji posledních 1 příspěvků.