Tentokrát vyrazila pražská smetánka na Korfu

Starosta Prahy 10 Milan Richter tráví dovolenou v rezidenci miliardáře Marka Dospivy spolu s lobbisty Hrdličkou a Janouškem.

Soukromým tryskáčem spolu minulý týden na dovolenou vyrazili (zleva) lobbista Roman Janoušek, šéf společnosti Scuderia Praha a advokát Robert Pergl, starosta Prahy 10 Milan Richter, miliardář Marek Dospiva a lobbista Tomáš Hrdlička. foto: Foto: AHA!Česká pozice

Soukromým tryskáčem spolu minulý týden na dovolenou vyrazili (zleva) lobbista Roman Janoušek, šéf společnosti Scuderia Praha a advokát Robert Pergl, starosta Prahy 10 Milan Richter, miliardář Marek Dospiva a lobbista Tomáš Hrdlička.

Deníku Aha! se podařilo zdokumentovat odlet „zámožných podnikatelů a politických činitelů“ z Prahy na dovolenou do Řecka. Kdo jsou oni šťastlivci, kteří teď společně odpočívají a možná i domlouvají nějaký ten byznys na ostrově Korfu? Nejde o nikoho méně významného než o známého pražského podnikatele a lobbistu Romana Janouška, starostu Prahy 10 Milana Richtera (ODS) či Tomáše Hrdličku, kterého někdejší premiér Mirek Topolánek označil za „kmotra“ ODS. Jejich hostitelem je podle bulvárního listu miliardář a spolumajitel investiční skupiny Penta Marek Dospiva.

Že vám to něco připomíná? Podobné výlety nejsou v české kotlině novinkou – před dvěma lety šlo o nechvalně proslulou vilu v toskánském Monte Argentariu, kde se sešli Mirek Topolánek, lobbisté Marek Dalík, Vladimír Johanes, Roman Janoušek či šéf ČEZ Martin Roman. Letos v únoru zase skupina vlivných lidí – předseda sněmovního rozpočtového výboru Pavel Suchánek (ODS), lobbista Janoušek a několik manažerů soukromých a státem ovládaných firem, mimo jiné opět Martin Roman či šéf pražského Dopravního podniku Martin Dvořák – strávila víkend v Dubaji.

Cílem turistů kolem Marka Dospivy byla jeho vila na pobřeží Jónského moře. Podle deníku Aha! čišelo už z konverzace na terminálu pro soukromé lety veselí a každé druhé slovo bylo dobrosrdečné „vole“.

A o čem si budou pánové během prázdninových radovánek asi povídat? ČESKÁ POZICE by měla jeden tip pro komunikaci. Bylo by zajímavé sledovat, kdyby Praha 10 v příštích týdnech oznámila, že získala zpět 200 milionů korun od Key Investments, které tato firma vložila do nelikvidních dluhopisů E Side Property a Via Chem Group. ČESKÁ POZICE o kauze obšírně informovala v sérii článků. Pak budeme mít oprávněnou příležitost se ptát, jestli starostovi Richterovi náhodou nepomohli Hrdlička, Janoušek a Dospiva…