Diskuse k článku

Technika není pro mě, říkají si české dívky

Když se dívky rozhodují, čím se budou živit, vybírají si raději humanitní obory. Nezanedbatelný vliv mají rodiče. Technické firmy přitom o ženy velmi stojí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

J. Křivan

ČP se asi chce stát webem

pro emancipované ženy a dívky.

0/0
2.6.2017 14:32

R. Hanuš

Re: Není

Ale kdepak. Vemte si třeba černochy. Mají jinou barvu pleti, jinou anatomii vlasů, delší šlachy a jinou strukturu svalových vláken, takže na olympiádě na běžěckých tratích od čtvrtfinále nikoho jiného nevidíte, ale mozek, mozek mají přesně stejný jako běloši a to že zaostávají v zaměstnanosti, ve výzkumu a vědě atd. je jen vina bílých, co je k tomu nepustí.

Stejné je to se ženami. Dokonce se se mnou hádala jedna Kanaďanka, že během desti let budou ženy běhat stovku rychleji než muži a dokládala to grafem, dle kterého se za posledních dvacet let muži zlepšili jen o 2 desetiny, zatímco ženy o 5 desitn vteřiny.

Takže, pokud chcete fungovat v této společnosti, tak si pamatujte, že ženy jsou úplně stejně rychlé, silné a chytré jako muži.

0/0
2.6.2017 14:17

Když se na gymnázium hlásila naše dcera, tak některá

měla dva pořadníky: pro chlapce a pro dívky. Zdůvodňovaly to tím, že jinak by měly třídy plné dívek. Jestlipak něco podobného je na technických školách? Možná by to nebylo od věci.

0/0
2.6.2017 13:45

Není

to náhodou tím, že to příroda tak zařídila? Prostě holky budou v něčem nepřekonatelné, někdy nezastupitelné, kluci zas v něčem jiném. Vyskytnou se výjimky, ale Gaussova křivka rozložení v přírodě platí. Budeme - li to "lámat" silou, bude to drahé, podaří se to možná i malinko změnit, ale za čas se to opět vrátí do rovnovážného stavu. Zaplaťpánbůh.

0/0
2.6.2017 13:30