Taškařice kolem Paroubkova nového domu

Může za únik důvěrných informací o rodině Jiřího a Petry Paroubkových plukovník Jan Kubice a jeho bývalí i současní kolegové?

Server Týden.cz zveřejnil v neděli 28. srpna večer informaci o novém domku rodiny Jiřího a Petry Paroubkových. Hned po půl noci expremiér a bývalý šéf ČSSD hbitě zareagoval. Na svém webu Vaše Věc nynější poslanec publikoval článek „Proč redaktorka Pospíšilová lže?“, ve kterém se snaží okolnosti koupě novostavby v Chuchli vysvětlit.

Podle Týdne si manželé Paroubkovi kupují řadový dům (v rámci rezidenčního projektu Hvězdárna) v pražské Chuchli. Cenu nemovitosti autorka článku odhadla podle hodnoty sousedního domku na 10,2 milionu korun. Peníze na koupi nového domu plynou podle Pospíšilové částečně z prodeje dvou bytů manželů Paroubkových v hodnotě zhruba 8 200 000 korun. Informaci o nastěhování rodiny bývalého premiéra Týdnu potvrdil šéf ČEZ Martin Roman, který bydlí kousek opodál. „Už jsem slyšel, že se sem budou stěhovat.“

V příspěvku bývalého předsedy ČSSD na serveru Vaše Věc však dostala redaktorka Pospíšilová za vyučenou. Už název Paroubkova blogu napovídá, že poslanec s obsahem článku o své nové rezidenci nesouhlasí. „Kupní cena nemovitosti je částka nižší, než uvádí Pospíšilová, je to 8,5 milionu korun. A zdroje úhrady nového domu budou v zásadě tři: tržba z prodeje obou bytů, které jsme vlastnili (družstevní byt na J. Foglara je již prodán), anebo který vlastní má žena Petra. Dále hypotéka a bude-li to třeba i částka nepřevyšující řádově statisíce z našich vlastních finančních zdrojů,“ upřesňuje ve svém článku Paroubek.

Jeho manželka Petra dnes dopoledne zaslala redakci časopisu Týden dopis. Potvrzuje v něm cenu 8,5 milionu korun.

Ani Pitr, ani Krejčíř. Kubice!

Paroubek se dále pozastavuje nad zdrojem, který redaktorce poskytl informace o novém domu či o jeho současné dovolené v jižní Francii. Nejdříve poslanec vyvrací, že by informátory byli uprchlí podnikatelé Tomáš Pitr či Radovan Krejčíř, u nichž se prý spekulovalo, že Pospíšilová je jejich „intimní přítelkyní“. Ti prý mají svých starostí nyní dost.

Podle Paroubkových slov zřejmě vítr fouká od současného ministra vnitra a bývalého ředitele Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Jana Kubiceho a jeho kolegů Hynka Vlase či Jaroslava Hrušky. (Paroubek si dodnes myslí, že za jeho prohrou ve sněmovních volbách v roce 2006 bylo spiknutí, jehož výsledkem byla takzvaná Kubiceho zpráva). „Ale tihle lidé už určitě chtějí dodržovat platné zákony... A tak nezbývá než vzít jako fakt, že nepříliš schopná redaktorka dokázala vyprodukovat informace dosti důvěrného charakteru sama,“ píše Paroubek ironicky a dodává: „Kdo chce, ať tomu věří. Co na tom, že se nakonec v kupní ceně nového domu „spletla“ (určitě náhodou) o 1,7 milionu korun.“