Tajemství Klausovy návštěvy na Úřadu vlády rozluštěno

Konzervativismus bývalého prezidenta nezná hranic, ve Strakově akademii v Kadeřnictví Luko pečují o jeho vlasy již patnáct let.

foto: © ČTKČeská pozice

Ve středu ráno bylo před Úřadem vlády jako obvykle živo. Od devíti hodin totiž probíhalo jednání Rusnokova kabinetu mimo jiné o státním rozpočtu. Z limuzín vystupovali ministři a jejich náměstci. A ejhle, v černé audině se zjevil i exprezident Václav Klaus. Nejprve řidič vozu zamířil k hlavnímu vchodu, když si však nejdůležitější muž uvnitř vozu všiml hloučku postávajících novinářů, sjel vůz k postrannímu vstupu.

„Co to je? Proč jde na vládu Klaus? Natoč ho,“ zazněly první reakce novinářských rutinerů.

ČESKÁ POZICE začala okamžitě zjišťovat, o co jde. Proč bývalá hlava státu dorazila na jednání úřednické vlády? Radí snad ministrům v demisi, jak sestavit rozpočet? Naši zvědavost přiživil jeden z účastníků zasedání vlády: „Na vládě nesedí. Asi si jel něco vyřídit, mohlo to být čistě pracovní.“Chcete-li se nechat ostříhat „na Klause“, zajděte si do „Strakovky“

Po několika telefonátech se záhada vyřešila. Dva důvěryhodné zdroje ČESKÉ POZICI se shodly, že se jel Klaus do Strakovy akademie ostříhat. „Pan prezident Klaus se zde stříhá již minimálně patnáct let. A platí si to sám,“ potvrdila ČESKÉ POZICI mluvčí Úřadu vlády Jana Jabůrková.

Z dalšího zjišťování vyplynulo, že salón provozuje Kadeřnictví Luko, které je ve vládní budově v pronájmu. Kdo by si však myslel, že je orientované jen na VIP klientelu, byl by zklamán. Do salónu může přijít každý, kdo se předem objedná. Ceny jsou dle informací Úřadu vlády přátelské. Pánský sestřih pořídíte za pouhých 120 korun. Chcete-li se tedy nechat ostříhat „na Klause“, zajděte si do „Strakovky“.