Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 6
  • Poslední: 2.11.2016 17:16
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Systém klade neúnosné požadavky na občany

Před cca 26 lety jsem likvidovala auto v Holandsku. Na tel zavolání přijela firma a auto zdarma odvezla, papír vydali s údivem, že jej chci. Jen mne slušně poprosili, že až půjdu na poštu, ať to ohlásím. Stalo se, nestálo mne to nic.

V Čechách jsem byla na dopravním 2x, poprvé čekání cca 2,5 hod, podtuhé jsem byla odbavena hned, ale na termín jsem čekal 3 týdny. Poprvé se paní nelíbilo bydliště, podruhé že auto zlikvidované před 3 měsíci není v současnosti pojištěné, zítra učiním 3. pokus. Náklady cca 800 Kč, + fůra papírů paralelně s vyplňováním elektronických dat.

Je nás 10 000 000, každý má rodné číslo, auto má SPZ, tak proč chtějí úředníci ještě další údaje?

Jsme ve stejné EU jako Holanďani?

Re: Systém klade neúnosné požadavky na občany

Proč? Protože to vyžadují naš zákony a vyhlášky. Proč to tyto zákony vyžadují? Protože je schvalují diletanti v poslanecké sněmovně. Proč je schvalují oni diletanti? Protože je politické strany daly na volitelná místa svých kandidátek.. Proč je tam dávají? Proto, že v poslanecké sněšmovně nepotřebují odborníky, ale své loajální členy. Proč máme takovýto směšný systém? Proto, že musí vycházet z článku 5 ústavy. Proč tento článek v ústavě máme? Z jedné, jediné prapříčiny. Proto, že náš politický systém (nejedná se o demokracii) vychází z volné soutěže politických stran a hnutí a ne z volné soutěže občanů. Protože v poslanecké sněmovně (moc zákonodárná) občany nezastupují jejich přímo volení zástupci, jak to v zastupitelské demokracii má být. Do poslanecké sněmovny jsou totiž přímo voleny politické strany a hnutí, které zástupci občanů nejsou a ani být nemohou. Tady je jediná prapříčina všech problémů, s nimiž jsme nuceni se dnes a denně potýkat.

Re: Systém klade neúnosné požadavky na občany

Děkuji za krásné vysvětlení. Bohužel jiné řešení, než defenestrace - jak malebně znějící slovo - mne nenapadá.

Bohužel Senát je v konírně = přízemí, Sněmovna v 1. patře a pod okny je kamenná dlažba, to už je nadějnější.

Dnes je nadlidským úkolem, aby rozhodnutí byla bezchybná?

To je sice pravda, ale je nutno se ptát proč. Příčina tkví v systému. V systému, vycházejícím z volné soutěže politických stran v jejich boji o moc mezi sebou a nad občany. Skutečně vzdělaní, slušní a chytří lidé se totiž politickým stranám vyhýbají jako čert kříži. Politické strany následně chytrými lidm nedisponujíi. Ony totiž ani chytré lidi nechtějí. Jim stačí lidé loajální, obvykle nesamostatní hlupáci. Když se ovšem tito lidé za přispění zmíněného systému dostávají k moci, nelze od nich očekávat bezchybná rozhodnutí. Právě naopak. Nejdůležitější v tomto systému je totiž vláda a moc politických stran nad občany a její dosahování bez systému volné soutěže je nemožné.

V první řadě je evidentně nadlidský úkol

to, aby byla bezchybná projektová dokumentace, to nemluvím o naprostých blbostech, které jsou tam schopni architekti nadrásat!

Re: V první řadě je evidentně nadlidský úkol

Ono to tak vždy v případech důležitých projektů obvykle není. Jde o to, že skuteční odborníci vypracují odborný projekt, který následně schvalují diletantští politici. K jinak dobrému návrhu přidají množství politicky motivovaných a politických pozměňovacích návrhů a stvoří tak odborný paskvil, ovšem na úrovni zákona. A tady je příčina špatných rozhodnutí. V tom, že o projektech nerozhodují odborníci, ale politici, kteří nikdy a v ničem odborníky nejsou.