Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 51
  • Poslední: 29.12.2015 21:27
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
tohle snad ani není pravda

http://www.eutimes.net/2015/12/obamas-worst-nightmare-realized-as-chinese-troops-flood-into-syria/

Syrská vláda odsouhlasila přítomnost 5 tisíc čínských vojáků na svém území. Nevím jak je tenhle web solidní, pokud to je pravda jde o největší překvapení letošního roku v Sýrii. Přiznávám se že mám ale značné pochybnosti.

o Sýrii z německé ZDF

O konfliktu v Sýrii z německé(!) veřejnoprávní TV – ZDF:

.

https://www.youtube.com/watch?v=xinqhNJJCjs

.

Schválně, jestli stateční a úderní jedinci zastávající „jediný správný názor“ budou mít odvahu konfrontovat své představy o konfliktu v Sýrii s fakty v liku uvedenými... (;-).

(Vše podstatné v několika málo minutách)

Re: o Sýrii z německé ZDF

Jako lidová bulvární sranda dobrý ...

Re: o Sýrii z německé ZDF

Právěže přesně naopak. Jedná se o brilantní satiru postavenou na realných faktech! Všem vřele doporučuji.

.

Autorům pořadu z německé veřejnoprávní(!) televize ZDF se podařilo shrnout do 12min. všechna klíčová fakta ke konfliktu v Sýrii. Co výrok, to sakra pádný argument! Žádná zbytečná vata a bez jakékoli ideologie. Česká "veřejnoprávní publistika" je vedle tohoto pořadu jen trapná jednostranná propaganda politruků čtvrté cenové kategorie...

Bolševická mentalita pana Schneidera

Nevybočil ze svého standardu PODPORY KREMELSKÝCH POSTOJŮ. To ostatně dokázal už při Krymské krizi, kdy oprávněnost zásahu Moskvy odůvodnil vypsanou zakázkou Amerického námořnictva na rekonstrukci školy v Sevastopolu.

Jeho arogantní a duchaprázdné poučování o demokracii v Sýrii je velmi hloupé. Dost to připomíná prázdné projevy bolševických politiků o vrazích s Wall Street. Nikdo neříká kdo by měl či neměl být syrským prezidentem. USA jen uvádějí docela silné argumenty proč by to neměl být Asad. Jaký je vztah k mezi tímto stanoviskem a ruskou okupací z roku 1968 ví jen on sám. Vrcholem ale je, že tento kremlobot poukazuje na údajný rozpor se zakládacími dokumenty NATO.

Tento server se jmenuje Česká pozice. U článku pana Schneidera by měla být výstražná značka - NEBEZPEČÍ NÁKAZY KREMELSKOU PROPAGANDOU ;-)

Re: Bolševická mentalita pana Schneidera

Já chápu, že si chcete vydělat a proto se snažíte. Co kdybyste ale jen svou snahu doprovodil nějakým argumentem, abyste nedělal svým chlebodárcům ostudu? Kromě apriorních tvrzení nenabízíte nic a odhalujete tak ošklivost obnažené protiruské propagandy. -- Ohledně Krymu pouze remcáte, protiargument nepřinášíte. Pravdu mám tedy já. -- Prý nikdo neříká, kdo by neměl být syrským prezidentem, a hned v další větě píšete, že to říkají USA. Pěkné nadělání si do vlastních gatí! USA jsou tedy pro vás "nikdo" - to vaše chlebodárce jistě nepotěší. -- Zasahovat do vnitřních záležitostí cizí země souvisí s brežněvovskou doktrinou "omezené suverenity", co jste nepochopil. -- Soulad činnosti NATO s prvním článkem jeho zakládající smlouvy jste neprokázal. Pravdu mám opět já. Otázkou tedy je, proč jste vlastně tu repliku psal - ? A jsme u toho, co jsem napsal v první větě.

Re: Bolševická mentalita pana Schneidera

Reakce autora článku. Tak to beru jako uznání mých argumentů pane Schneider.

(1) Své příspěvky dělám ve svém volném čase a nic za ně nepobírám

(2) Za bezpečnostního experta se považujete vy a spíše vy byste měl vrátit peníze - tedy jestli jsou ze zdrojů v ČR. JESTLI JSOU Z KREMELSKÝCH ZDROJŮ, PAK SI JE NEPOCHYBNĚ ZASLOUŽÍTE ;-)

(3) Opravdu se ve volném času zabývám odhalováním ruské propagandy a vy jste na čelných místech, neb si to svými "ideovými konstrukcemi" nepochybně zasloužíte. Za váš "majstrštyk" považuji analogii současné americké politiky s Brežněvovskou doktrínou omezené suverenity socialistických států. Je to jako by bylo napsáno na Sputniku (zřejmě naše oblíbené webové stránky, že?)

(4) Ohledně Krymu jste nikdy žádný smysluplný argument nepřinesl. Není tedy zřejmé na čem "SVOU PRAVDU" zakládáte.

Několikrát uvádíte, že máte vy svou pravdu. Dodal bych, že je bezobsažná, bez jakékoliv smysluplné argumentace (po které voláte) a zřejmě jen dokresluje vaši osobnost.

Pan Te

Re: Bolševická mentalita pana Schneidera

Pan Teodor Marjanovič označil současnou politiku Kremlu jako RETROBOLŠEVICKÝ NACIONALISMUS. Nacionalismus je vlastností ruského obyvatelstva a s vámi tedy nesouvisí. Musím se proto omluvit za chybné označení. K vám se více hodí RETROBOLŠEVICKÁ MENTALITA. Jen dokresluje vaše vámi používané pojmy, např neobrežněvismus (kam na ty pojmy chodíte ??) :-DD

Re: Bolševická mentalita pana Schneidera

Tak ještě jednou - označujte si věci jak chcete, bez argumentů to je opravdu prázdné mlácení klávesnice.

Ohledně Krymu jsem důkaz přinesl, a vy jste byl tak laskavý, že jste jej ve svém prvním vstupu zmínil. Pak vám došlo, že mám pravdu, že jste nevyložil žádný protiargument, a už jen nadáváte. Jestli vás nikdo neplatí, dobře dělá.

Pokud neumíte srovnat pojem "omezená suverenita" s jevy, které se takto nenazývají, a orientujete se pouze podle vnějších znaků, pak není divu, že vás - na rozdíl ode mne - nikdo nenazve "bezpečnostním expertem" (já jsem to o sobě nikdy nenapsal, pouze stačil výčet pozic, které jsem zastával).

Re: Bolševická mentalita pana Schneidera

(1) Pane Schneider, vy jste ale žádný smysluplný argument k anexi Krymu Ruskem NEUVEDL. Jestli považujete rekonstrukci školy americkým námořnictvem za důvod k anexi Krymu, pak jste nemohl svou (retro)bolševickou mentalitu lépe demonstrovat :-)

(2) Sýrie byla mnohonárodnostní (mnoho-kulturní) stát, jejíž představitel (Asad) používal a používá pro udržení moci mučení a armádu proti svým obyvatelům. To i "naši" komunisti měli v roce 1989 dost rozumu a nechali vojáky v kasárnách. Tím jeho mandát u vyspělého světa "vyčpěl" a Rusko jen prokázalo, kam skutečně patří. Viz. „ruská“ vojenská přítomnost v Sýrii. Současná situace je bez zásahu zvenčí neřešitelná. Že je Asad pro mnoho (nejen ne-Syrských) skupin nepřijatelný je docela pochopitelné. Vás zřejmě nesmírně vadí, že tím hegemonem není Rusko, ale USA že?

Re: Bolševická mentalita pana Schneidera

Odpověděl jste si sám. "Sýrie byla mnohonárodnostní (mnoho-kulturní) stát". Jmenujte nám jednu jedinou významnou sílu v Sýrii, mimo "Asáda" která to tak chce i nadále.

Re: Bolševická mentalita pana Schneidera

Pane Křivan, z jakého důvodu se cítíte oprávněn dávat mi otázky směřující mimo téma? Proč bych jí měl jmenovat ? ;-)

Re: Bolševická mentalita pana Schneidera

Pane Hronzo, článek jste nejspíš nepochopil, RB hledá v Sýrii sílu která je schopna zastavit krveprolití a zachovat sekulární stát v jeho současných hranicích. Můj dotaz je nejen v rámci tématu, ale i legitimní. Pokud nemáte odpověď, tak to alespoň přiznejte.

Re: Bolševická mentalita pana Schneidera

Pane Křivan, já si myslí, že jsem článek pana Schneidera pochopil více, než by mu bylo milo. Už jen ten úvodník je jak z předlistopadového Rudého Práva: "neobrežněvovští pokrytci". Argumentace ve stejném duchu. Kam na taková slova pan Schneider chodí, na mou přímou otázku neodpověděl.

Můj osobní názor je, že si jen uspokojuje své nenasytné ješitné ego, aby všem ukázal jací jsou to hlupáci (podobně jako prezident Zeman). Přesně takové osobnosti hledají ruské zpravodajské služby k propagování svých cílů.

Přímé odpovědi na Vaši otázku jsem se vyhnul, protože tam žádnou takovou stranu nevidím. Vzhledem k tomu, že se do hry zapojila i ruská "diplomacie", může výsledek dopadnout všelijak.

Re: Bolševická mentalita pana Schneidera

Pane Hronzo, poslední odstavec beru jako odpověď. Do Vašeho sporu s panem Schneidrem se ale nechci plést.

Re: Bolševická mentalita pana Schneidera

Pane Křivan, svojí otázkou jste nakousl určité téma (na které neznám odpověď) a teď jako vyklízíte pozice aniž byste uvedl svůj názor....

Re: Bolševická mentalita pana Schneidera

Pane Hronzo, máte pravdu, jenže já na tohle téma už pod jinými články svůj názor napsal.

Bez Asada to půjde jen těžko. Ukažte v té oblasti stát, který nepotírá své protivníky všemi prostředky. Ve své politice podstatně mírnější než jeho otec. Možná ta prvotní "chyba". Jeho smíšené manželství s příslušnicí sunnitské rodiny svědčí o náboženské toleranci. Dokonce je očividné, že všichni odpůrci Asada počítali s tím že to bude lehká kořist, změkčilý synáček v Anglii vystudovaný oční lékař, který se sesype po první ráně. Jenže kosa narazila na kámen a zatím nikdo jiný není v dohledu. Pro úplnost uvedu dva roky starý výrok Lavrov:. My na Asadovi nelpíme, vždyť je to především váš člověk, dejte alternativu, kterou ve volbách podpoří občané Sýriie. Ticho po pěšině.

Re: Bolševická mentalita pana Schneidera

Před zásahem Ruska do bojů v Sýrii bych rozhodně Asada u moci neviděl. Po tom co jim teroristé "sejmuli" letadlo nad Egyptem je zřejmé, že se bude vyjednávat. Ve hře je několik trumfů a zájmů: Krym, Mír ve východní Ukrajině, ukončení války v Sýrii a role Asada v budoucím uspořádání a to "nejlepší" nakonec zničení ISIL "skrze koalici". Trochu to připomíná spíše Jaltu než "návrat neobřežněvismu".

Co berete za co, je vaše věc. Vaše argumenmty nelze uznat,

neb jste žádné nepředložil. Dojmologie nejsou argumenty - to vám ještě nikdo neřekl?

Re: Bolševická mentalita pana Schneidera

Pane Hronzo, Vás diskvalifikuje už jenom to jak jste uvedl svůj příspěvek. S Vámi člověk nemůže věcně diskutovat, protože překládáte jen omšelé ideologické klišé.

V jakém to žijeme světě?

Podstatná část diskuse, která tu zatím je, mne usvědčuje z nevědomosti, kterou přiznávám. Stejně jako většina lidí trpím předsudky a někomu důvěřuji a naslouchám víc a někomu méně. Kromě mých (a našich) přirozených lidských slabostí je zde ještě další podstatný jev, který nás doslova odtrhává od reality. Mám na mysli informační válku. Hrozí nám to, že, až si uvědomíme, že je nutné se domluvit, abychom se nevyvraždili nikoliv z chamtivosti, ale z obyčejné hlouposti, nebude už o čem se domlouvat, protože budeme žít v jiných světech a nebudeme schopni si porozumět.

Poněkud zatvrzele mám Američany pořád raději než Rusáky. Prostě to tak mám.

Pokud jde o Blízký východ, mám pocit, že možnost porozumění tomu, o co tam skutečně jde, je v nedohlednu. Můj celkový pocit je spousta zbytečného nesmyslného utrpení vyvolaného cizími zájmy. Domnívám se, že cizí zájmy jsou na Blízkém východě natolik silné, že každý pokus tamních obyvatel vzít osud své země do vlastních rukou je předem odsouzen k nezdar

Re: V jakém to žijeme světě?

Naprosto s Vámi souhlasím s tím, že výsledné řešení Syrské krize (a celého blízkovýchodního problému) je v nedohlednu a není možné bez účasti OSN a rozhodujících světových mocností. Mandát současného "vládce" Sýrie je vyčpělý. Skutečně demokratický politik nenasazuje proti vlastnímu obyvatelstvu armádu.

Ke skutečnému Míru v oblasti není možné se prostřílet. Bombardování jakékoliv strany konfliktu za účelem dosažení vítězství je kontraproduktivní. To si konečně uvědomují i v Kremlu. Zbývá je držet palce všem zainteresovaným stranám při diplomatických jednáních koncem ledna 2016 v Ženevě.

Re: V jakém to žijeme světě?

Bohužel: https://www.youtube.com/watch?v=mJtrBg8TQaM

Re: V jakém to žijeme světě?

Pane Rudolfe, vždyť Vy ani nečtete příspěvky ke článku. Jinak by jste věděl, že video se zničeným Damaškem jsem tam již dávno dal. Navíc nerozumím Vaší úvaze "Bohužel" Zkuste to upřesnit.

Re: V jakém to žijeme světě?

Na Váš odkaz jsem skutečně neklikl (ale příspěvek jsem četl, i když to nepovažuji za důležité). Nenapadlo mne, že je stejný.

Na video jsem narazil náhodou a mrazilo mne z něho. Žádný popis toho, co se stalo, u videa přiložen nebyl. Město - předměstí - vypadá jako vybombardované. Takže jsem to považoval za důsledek bombardování, tedy akce zvnějšku (za viníky jsem (zřejmě mylně) považoval Rusy). Slovo "bohužel" není úvaha, ale vyjádření smutku.

Re: V jakém to žijeme světě?

Děkuji za odpověď, to jsem chtěl říci tím srovnáním s letištěm v Doněcku. Tohle je výsledek několikaleté války. Vůbec se neumím představit, že dříve přátelská ulice od vedle je najednou nepřátelské území, kde lidé či vojáci z minometů, tanků, děl a tak dále ničí tu mojí ulici a naopak a v další ulici o kus dál se normálně žije.Jak ti lidé jednou mohou spolu znova žít? Tohle bude jednou ve vojenské historii příklad městské války, jenom si nedokáži představit s jakým ponaučením. Zmar nad zmar.

Re: V jakém to žijeme světě?

Pane Hronzo, že jste se neozval, když se bombardovala Jugoslávie a Libye. Asi tam ta letadla měla to správné značení.

Re: V jakém to žijeme světě?

Pane Křivan, možná byste měl jiný názor pokud byste byl Kosovský Albánec (v Jugoslávii) případně v opozici vůči Kaddáfímu (v Lýbii)...

Re: V jakém to žijeme světě?

Pane Hronza, podstatou mého dotazu byl Váš názor, že bombardování v Sýrii nic neřeší. A jinde to je OK?

Re: V jakém to žijeme světě?

Pane Křivan, já jsem Vám odpověděl. Tedy ještě jinak: "záleží na tom ze které strany se na to díváte, že"? Nebo se cítíte být "mimozemšťan"/"marťan"? Ještě mé odpovědi nerozumíte?