Diskuse k článku

Švýcaři pro imigraci: Bilaterální smlouvy s EU zůstávají

Švýcarští občané v referendu odmítli další razantní omezení počtu přistěhovalců. Zdá se, že nebezpečí izolace či ztráty přístupu Švýcarska na evropský trh je alespoň prozatím zažehnané.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Kudy?

Ano, i švýcaři stádovatí.Jak se stádo vydá jiným směrem, práskneme bičem, postrašíme a jede se dál.

0/0
11.12.2014 13:03

otázka

Otázka  je, zda  jsou Švýcaři skutečně  pro neomezenou  imigraci, nebo si  jen řekli:

" raději zatím řešení odložeme, ať nemáme  potíže s těmi Buselskými Pussynami".

0/0
4.12.2014 18:17
Foto

V.Hricák

Neznám podrobnou demografii Švýcarska

tudíž nemůžu ani posoudit, na kolik se na výsledku referenda nepodíleli samotní imigranti.O Švýcarsku je vcelku známé, že přijímali imigranty bez větších problémů.A pokud nedávné demografické studie hovoří např. o Francii to, že za 20-30 let bude více, jak polovina obyvatel Francie muslimského původu, dá se vcelku předpokládat, že na tom Švýcaři budou podobně.Pokud tomu tak doopravdy je, mělo by jejich referendum být výstražným mementem toho, co čeká v dohledné době zbytek Evropy.Staneme se hosty ve vlastních zemích.Pány se stanou muslimové a běženci z různých částí světa.

0/0
4.12.2014 6:28
Foto

Jiri Janecek

Nevim...

Pokud jsem dobre pochopil, tak prevazne proto, ze jim tento postoj doporucila EU... Jinak bychom jim zavreli hranice a zrekli se v ramci spolecnych evropskych hodnot treba leku vyrabenych spolecnosti Pfizer... A evropska plutokracie by prestala vyuzivat sluzeb svycarskych bank a danovych raju a vyuzivala by napriste jen Kypr, Lucembursko, Jersey a Man...

Uprimne, 90 tisic imigrantu rocne na zemi velikosti Svycarska mi prijde dost (cca 80 % udrzitelneho prirustku).

Minuly tyden byla nejaka konference v nasem Senatu a jakysi celkem vysoko postaveny pan tam prohlasil, ze nase hospodarstvi resp. socialni system bude potrebovat 400000 imigrantu. Nevim, prijde mi skoda, ze lide nerozlisuji mezi 'aktivni ucastnik socialniho systemu' a 'proste clovek'. 400000 lidi nase hospodarstvi kolonie nezamestna ani kdyby to bylo 400000 absolventu Caltechu. 

Dosud jsem se nepovazoval za nejake fasizoidni hovado, ale asi jim budu...

0/0
3.12.2014 18:09