Diskuse k článku

Svoboda: O koalicích nelze, dokud neskončí volby, hovořit

„Řešit musíme především dopravu – včetně městského okruhu, parkování a chátrajících mostů,“ říká Bohuslav Svoboda, bývalý primátor, poslanec a lídr ODS v Praze.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

A víte, co vadí mně,

že přijde na magistrát nový (nebo staronový) primátor, pomluví toho předchozího a začne dělat vše jinak. Přeci je zřejmé, že musí platit nějaká kontinuita, že se musí navázat na dobré projekty a ne tvrdit, že vše bylo špatně. Paní Krnáčová se snažila dokončit to, co bylo rozděláno a připravit nové investice. A jestli někdo tvrdí, že přípravu větší stavby zvládne za rok, pak vám garantuji, že je to buď hlupák nebo podvodník. A k panu Svobodovi se vyjadřovat nechci, jen ty jeho výkřiky působí nepřesvědčivě. Ale to platí o většině kandidátů. Rozesmál mě jistý pán, který tvrdil, že ví jak to chodí v Amsterdamu a podobně to chce dělat i v Praze.

0/0
1.10.2018 15:10

V. Getz

K opencard raději mlčí

a ani mu nevadí,že kandidují kreatury jako Udženija,Langmajer ...

0/0
1.10.2018 14:59

Jak to vidím já.

A co takhle řešit to, pane Svobodo, co si přejí občané a ne to, co chtějí politické strany? Co si přejí občané lze odhalit jen pomocí referenda. Pomocí menšinových voleb podle zásad poměrného zatoupení je většinová občanská vůle neznámá.. Povolební kolaice politických subjektů, jejichž program není volen ani jedním občanem, nikdy nemá naději na úspěch. Koalice lze připustit pouze předvolební, např. takovou, jakou v Praze tvoří TOP09, STAN a KDUČSL. Jejich program bude sice volen, ale vůbec nehrozí, že by tato koalice vyhrála volby s více než 50% ziskem hlasů. Jedině tak by totiž volby měly smysl. Spíše to vypadá, že tato předvolební koalice spláče nad výdělkem.

0/0
30.9.2018 13:53
Foto

Uplnej Vypatlanec

Re: Jak to vidím já.

ja tomu vubec nerozumim ... treba "Co si přejí občané lze odhalit jen pomocí referenda" vono se nejde jich zeptat ?!

0/0
30.9.2018 18:51

Re: Jak to vidím já.

"Co si přejí občané" ve skutečné demokracii znamená to, co si přeje jejich nadpoloviční většina. Tady je možno se jich zeptat jen pomocí referenda, jiným způsobem to nejde.

0/0
1.10.2018 12:47