Diskuse k článku

Svět se do záhuby neřítí

Steven Pinker, profesor psychologie na Harvardově univerzitě, se ve svých knihách snaží přesvědčit, že nežijeme v době úpadku a zmaru. V nejnovější – Osvícenství teď. Argument pro rozum, vědu, humanismus a pokrok – tvrdí, že žijeme v nejlepší době, jaká kdy byla.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Schneider 10.7.2019 14:14

Krásně jste vyvrátil sám sebe!

"Žádný pravicový autoritář prý neexistuje", tvrdíte pravicově autoritářsky, protože (1) s článkem podle vás "musí" souhlasit každý, kdo ..., (2) pravicově totalitářsky a mccarthyovsky nadáváte všem, zastávajícím zdánlivě či skutečně levicové postoje. Opravdu lépe bych ten váš blud nedokázal vyvrátit, než jste to "pravicově totalitářsky" dokázal sám. Díky!

R. Vašíček 7.7.2019 22:44

To, že svet je

vo veľmi zlom stave, nie je možné posúdiť z priemerného veku dožitia, ani z poklesu chudoby. To nie sú indikátory, ktoré okamžite reagujú na veľmi závažné zmeny v politike či klíme.Tsunami do Sri Lanky tiež prišlo úplne nečakane, a ignorovalo, že sú tam oveľa kvalitnejšie budovy, ako pred sto rokmi, že ešte nikdy tam dovtedy nebolo toľko turistov, ako v tom čase, a že domáci sa majú čoraz lepšie.

P. Pavel 6.7.2019 15:13

S tímto článkem (knihou) musí každý, kdo má alespoň

průměrné IQ nutně souhlasit. Mám pouze jedinou výhradu. Žádný "pravicový autoritář" neexistuje. Různé totalitářské nácky za "pravičáky" označují všelijací komouši, marxisti, zelení a další podobná verbež, protože jinak by museli přestat strkat hlavu do kompostu před faktem, že jsou na stejné ideologické lodi.