Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 16
  • Poslední: 6.8.2014 11:59
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Svět se začal intenzivně připravovat na velkou válku.

Zejména kroky USA mají velkou vypovídací hodnotu.Netvrdím,že je v tom Amerika sama,ale zejména její kroky v roli světového četníka nás sunou k velké válce nejrychleji.Nevím,co přesvědčilo stratégy z Pentagonu,že má lidstvo jaderné zbraně jenom pro parádu a že je na sebe navzájem nepoužije,ale osobně jsem přesvědčený,že je to představa notně ujetá a nesvědčí o dobrém duševním zdraví autorů.Svět nebyl nikdy blíž ke svému sebezničení od doby kubánské krize.Na velkou válku se nepřipravují jenom USA.Rusové začali vynakládat také mnohem větší prostředky na zbrojení,než tomu bylo v posledníchch dvou desetiletí.K nim je možno v klidu přiřadit Čínu a mnohé další.Je mi z toho všeho smutno a doslova mne zvedá ze židle rétorika našich médií,ve které obhajují nutnost radikální vojenské akce proti Rusku.Je mi vcelku jedno,na čí straně je pravda a jsem přesvědčený,že i kdyby byli rusové na Ukrajině za hranou spravedlnosti,nestojí její hájení za sedm miliard životů,potažmo zničení celé planety.

Neznám jediný důvod

proč by USA připravovali světovou válku. Současné válečné aktivity je natolik vyčerpávají a snižují jejich životní úroveň, že mobilizace celé unie by znamenala obrovskou hospodářskou krizi na léta. Občané USA navíc nemají potřebu někoho napadnout, získat jejich území, protože ovlivňují ekonomiku téměř v celé světě, nemají problémy s nezaměstnaností ani s chudobou, sociální vrstvy jsou po léta stejné a všichni jsou relativně spokojeni. Mají nadbytek potravin i energie, životní náklady obyvatel jsou velmi nízké. Pokud budu takto posuzovat Rusko, je to všechno opačně a proto je Rusko v pohledu světa nebezpečné a agresivní postoj Putina to jen potvrzuje. Nechtěl bys Hricáku, tvoje názory mírně přehodnotit ? Alespoň budeš veselejší.

Re: Tak si vyhledej výši jejich zadlužení

Drtivá většina ekonomů se schoduje na tom,že americký,potažmo celosvětový finanční systém je před zhroucením.Řešení by mohla přinést velká válka,která by přinesla oživení jejich průmyslu a v případě okupace nové surovinové a energetické zdroje.Rusko,od dob okupace Afghánistánu,nepřekročilo hranice býv. SSSR.To se ani zdaleka nedá říct o USA.Přičemž oficiální důvody jejich expanze se ve většině případů ukázaly,jako zástupné.Netvrdím,že je Rusko svaté a Putin světový mírotvůrce.Jenom se snažím o malou bilanci amerických a západoevropských vojenských akcí v posledních dvou dekádách.Z toho mi vyplývá,že daleko větší nebezpečí pro celosvětovou stabilitu je USA.Když rusové rozmístili na Kubě svoje rakety,Kenedy neváhal,ze vcelku pochopitelných důvodů,ani minutu.Proč se západ diví Putinovo reakci,když se něco podobného,byť obrácené naruby,odehrává na Ukrajině?Svět není dokonalý a iluzi nezávislosti si mohou zachovat pouze země,které nejsou v hledáčku mocných tohoto světa.

Re: Neznám jediný důvod

Pane Václave, je ohrožena nejsilnější zbraň USA a tou je USD. Příčin je mnoho. Amerika to tentokrát myslí nejspíš vážně, protože sankce proti zemím, které uvažují o jiném finančním systému jsou postaveny na schematu, které USD zase jen oslabují. Proto jen vítězná válka na cizím území, podle této sebevražedné strategie, může snad spasit světovou dominanci dolaru. Válka se nedá odkládat do nekonečna. Ve světě již nejspíš silně nazrály snahy k realizaci finančního systému, který se nebude spoléhat na dolar. Pokud takový systém bude úspěšný, je na válku už pozdě.

Vcelku souhlasím jen s drobnou poznámkou:

Není vůbec nutná vítězná válka na cizím území, ale nejvýnosnější je konflikt na cizím území (mezi dvěma státy, případně dvěma uskupeními), který trvá dostatečně dlouho, má lokální charakter a finančně a hospodářsky devastuje obě strany konfliktu. Ideální je situace, kdy se prodávají zbraně oběma stranám (válka Irán-Irák), což je v nynější evropské situaci malá chybička (Rusko asi od USA zbraně kupovat nebude). Tento malý defekt na celkové výnosnosti ale vynahradí hospodářské oslabování EU i Ruska a co je nejdůležitější - povedlo se zabránit gigantickému hospodářskému  společenství existujícímu na bázi vzájemné roky budované spolupráce evropských zemí a Ruska. Toto byla, podle mě, skutečná hrozba pro USA. Jenže věc se má tak, že Rusko si za nás partnery najde, ale Evropané s nálepkou bývalých kolonizátorů těžko. Není bez zajímavosti, že na africkém kontinentu se velmi úspěšně zabydlují třeba Číňané ...

Re: Vcelku souhlasím jen s drobnou poznámkou:

Souhlasím také, jen v té Africe z těch Číňanů také nejsou na větvi. Mimochodem Ukrajina za Jakunoviče měl s Čínou připravený grandiosní plán na pronájem zemědělské půdy. Teď jí údajně za babku skupuje známý oligarcha Kolomejský v rámci privatizace.

Možná nejsou na větvi, ale rozhodně jim

věří víc než Evropanům. O tom plánu na pronájem půdy jsem věděla a někde jsem četla, že se jednání pozastavila. Tak ono už se privatizuje? To je fofr ....

Kdyby Havel nezlikvidoval Čubu

moli jsme pšenici z Ukrajiny vyvážet my. Když se z odstupem času dívám na politiku Havla ... Ještě že nám ho ta Ruzyň bude připomínat na věky , jako odstrašující příklad.

Stalinův pomník byl taky míněn na věky věkův

a kde je ho konec? A biblické "všechno už tu bylo" mimo jiné značí, že jsme nepoučitelní, bohužel.

Jiří přečetl sis Jefima Fištejna v Reflexu

http://www.reflex.cz/clanek/komentare/57673/jefim-fistejn-svet-jede-na-praseti-akceptuje-i-pekelne-slataniny-lzi-a-manipulace-na-socialnich-sitich.html

Bohužel on si neuvědomil že tímto odhaluje podstatu současného světa. Tímto odhalil , že lidi se dají zmanipulovat k čemukoli, že volby v současném medializovaném světe jsou k ničemu, že parlamentní demokracie zcela vyhořela.

To samozřejmě udělat nechtěl, ale v zápalu protiruského rauše to udělal.

Re: Neznám jediný důvod

PS

Rusové se po letech zase mají lépe,než se měli.To se nedá říct o američanech.USA se plácají,od finanční krize od deseti k pěti.Jim,na rozdíl od rusů,začala životní úroveň klesat.Která země spíš začne hledat důvod k válce?Ta,která roste a má navíc zdroje pro další růst,nebo ta,které živ.úroveň klesá a nemá momentální motor k oživení.Amerika potřebuje nové surovinové a energetické zdroje,i nové trhy pro své výrobky.Prostě jí chybí přesně to,co má Rusko,z dnešního pohledu,v nadbytečné míře.

Re: Svět se začal intenzivně připravovat na velkou válku.

Ja mam posledni dobou malo casu sledovat ceska media, ale rozhodne jsem nezaregistroval, ze by nekdo obhajoval "nutnost radikální vojenské akce proti Rusku". To jako kdyz nekdo rika, ze bychom se meli zamyslet nad smysluplnosti misi na druhem konci sveta a starat se, abychom pripadne byli schopni branit uzemi CR? Nebo ze bychom meli posilit rozpocet na armadu, aby si vojaci nemuseli kupovat neprustrelne vesty za sve a mohli alespon trochu rozumne cvicit s tim malem techniky, co jeste nase armada ma?

Souhlasim s p Houdou

A to me se ten clanek docela libil...

Souhlasím se Stanislavem.

Pane Houdo už jste někde nad rámec vašich možností. Rád čtu ty vaše provokační článečky, které rozehřívají i genitalie, ale tohle je fakt hodně. Já se ku příkladu bojím války celý život a víte proč, protože existují zbraně a nejen flinty, ale stále i  atomovky. Jsem voják v záloze, specialista na zbraně hromadného ničení a docela se divím, že už nedělám jako kdysi přednášky pro občany v rámci civilní obrany. To totiž nebyla jen specialita komunistů, to se dělá dodnes i ve světě. Lidé u nás už o tom neví vůbec nic a díky takovým jako jste vy jsou i přesvědčeni, že je to zbytečné. Zkuste se na to podívat jednou z té druhé strany. Průzkum mediánů v další válce nehraje žádnou roli, kavalerie už dávno neexistují.

Kam na ty úvahy chodíte pane Houdo, asi

do Slavie nebo Obecního domu, nebo k Malířům, do Modré kachničky, ke Třem pštrosům, U páva, nebo snad Villa Voyta? Váš výrok " Přesto jsme většinou přesvědčeni, že válka v našem prostoru nemůže být" Je perla na nobelovku. To jste přesvědčen Vy a ti návštěvníci těch nóbl podniků co jsem uvedl. Většina lidí se kterými se setkávám já to je s výdělkem 8 až 24 tisíc se války bojí a myslí si že může přijít. Další úvaha na nobelovku pro absolventa KU je uvažovat o vzniku války podle toho kolik je mladých mužů. Tak uvažovala moje babička (1882) čtyři obecné " Rodí se hodně kluků bude válka" Mladých magorů je po ruce vždy dost, když není válka tak si zvedají sebevědomí jízdou mezi vagóny Metra. Nebylo by lepší pane Houdo přemýšlet kdo ty magory vyzbrojí aby mohla být válka. To stojí nemálo peněz že ? Pouze čeští státní žoldnéři si musí neprůstřelné vesta kupovat za své /mají dobrou gáži/. Těm nezaměstnaným magorům ty zbraně někdo musí dát a tomu se to musí vyplatit. Tak je to pane absolve

Re: Kam na ty úvahy ... Pokračování

Tak je to pane absolventa KU. Jinak moje dcera ji také vystudovala a kdyby uvažovala jako vy tak se jí také budu smát.