Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Písařík 28.2.2021 5:46

Jestli má být jakákoliv smlouva účinná, pak tehdy, když ji budou smluvní strany dodržovat a dodržování bude nezávisle kontrolováno. To se ale v případě Ruska neděje a pak je existence takové smlouvy sporná.

K. Křivan 27.2.2021 11:25

Nebyl by ideální. Byl by velice nebezpečný. Idealní by byl, kdyby tyto zbraně měly jen USA, Israel, a Britanie. A nikdo jiný.

P. Čech 22.2.2021 8:32

Je nerealistický? proč? Podle mne jen proto, že naprostá většina států se dobrovolně cpe do sfér zájmů t.zv. velmocí. Přitom čím více těch t.zv. velmocí je, tím je to horší. Nebo snad někdo žene svět do stavu, jaký jsme mohli vidět ve filmu "Myš, která řvala"? Podle mne naprosto každý stát má svou sféru svých zájmů, které vždy odporují zájmům těch, kdo se svévolně za velmoci prohlašují. Tu svou suverenitu by si měl každý stát umět sám bránit jako např. Švýcarsko.ČR však nikoliv. Sám, nikoliv pomocí všelijakých vojenských sdružení, která , jak nás učí historie, nikdy k ničemu kloudnému nebyla.Ne tak ČR. Sotva se ČSFR osvobodila od RVHP a Varšavské smlouvy, kde hájila zájmy SSSR, hned se nacpala do NATO a EU, Kde hájí sféry zájmů USA, Německa a Francie. Je toto normální? Není! Svou suverenitu si český stát přestal bránit po zavraždění Vclava III, 4. srpna 1306. Od té doby brní sféry zájmů někoho jiného a spoléhá se přitom nesmyslně jen na nějaké své "spojence", což se mu již mnohokráte v

P. Čech 22.2.2021 8:33

vymstilo. Ale on ne, neustále vstupuje do stejné řeky a stále na to doplácí.