Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 22
  • Poslední: 15.7.2016 14:25
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Hloupé přání nebo záměr

„Vydat se(ČR) jako společnost směrem do budoucnosti (západní).“ je velké přání i cíl prof. Švejnara.

Obávám se však, že budoucnost euroatlantické politiky a kultury, vyznačená hrubým morálním selháním vedoucích politických a finančních kruhů, přináší škodlivý rozvoj LGBT, ekologizmu, multikulti, rozvrat společnosti desítek národů a utrpení mnoha milionů lidí. Není se čim chlubit a podle mého soudu ani kam směřovat.

Blíží se zřejmě prezidentské volby

Pozná se to, mezi jiným tím, že se zvýší aktivity amerického občana Švejnara, které končí obvykle jeho prohlášením: "Když jinak nedáte, tak já tu kandidaturu příjmu a Českou republiku zachráním". Už je s tím trapný!

Švejnar umí pouze dobře bla bla bla

Už způsob, kterým Švejnar vychvaluje jakýsi svůj institrut, který produkuje stovky lidí s tituly, kteří ale nejsou vůbec společnosti potřební, ukazuje že by to byl velmi špatný kandidát na prezidenta. Jeho odpovědi jsou jen bla bla, nedávající vůbec žádná doporučení řešení problémů. Nutno též zdůraznit, že v USA je mnoho tak zvaných profesorů ekonomiky pocházejícíh z ciziny.- Američané jich nabírají stovky, většinou na minimání pracovní úvazky - a tito lidé jako např.Švejnar - se pak svými profesorskými tituly vychloubají. Podobně je tomu i u jiných oborů: na příklad když žádný americký lékař nechce dělat histologii, pozvou někoho třeba z Česka na malý úvazek, a ten se pak svým "profesorským" titulem vychloubá -i když jej dostal jen na základě nedostatku zájemců.

Takový obyčejní Češi.

Kožený, Bakala, Švejnar. Kdo chce nechť doplní.

Švejnar

Názory toho komedianta tady nikoho nezajímají,může kandidovat tam,mohl by dělat asistenta Hitlery

ekonom?

Ten kdo se chlubí Singrem, nejhorším bankéřem Česka, nemůže být výborný ekonom! A jako Američan se chce stát prezidentem????? Hooooooooooooooodně velké sebevědomí!

Re: ekonom?

Dienstbier je taky američan a jak se tam cpe. Zemanovi okopává kotníky, protože tam tak může dosáhnout.

Re: ekonom?

Dienstbier, z vůle KSČ Američan. Narodil se v USA, když tam jeho otec, člen KSČ, působil jako novinář.

Nebezpečná je odlidštěná, jen monetární

ekonomika. A pan Švejnar nám ji předvádí v celé její "kráse". Chválí J. Rusnoka? Ten nás prodal za třicet stříbrných: sociologie.netstranky.cz/6-cast-pribeh-jednoho-bankere.html

Zeman měl pravdu když řekl

že je zcela odtržen od naší reality. Navíc jistě bude pod vlivem USA. Ne,díky,Švejk nara nevolím.

Špičkový ekonom... a co ještě?

Tak to i Bobo byla volitelnější.

dělá drahoty

Švejnar se na post presidenta celý klepe.

Ví ale , že nemá šanci v přímé volbě. Tak dělá drahory : ........ za jistých podmínek, snad, možná........

Doufám že do toho ale půjde a historicky se znemožní.

To už zase budou volby,

že zase vykouknul?

Už jednou byl odmítnut !

Jen nedostatek dobrého vychování může být příčinou, že se znovu - opět nikým nezván - montuje do ČR ....

Re: Už jednou byl odmítnut !

Neřekl bych "nikým nezván". Mně by byl jako kandidát velmi vítaný. Jeho zahraniční působení znamená rozhled nad úroveň českého rybníčku. A co se týká vychování: už pouhé srovnání jeho stylu vyjadřování s Klausovým a Zemanovým naznačuje, že ho formovalo kultivovanější prostředí, než jakým disponujeme my zde.

Re: Už jednou byl odmítnut !

Pane cizinče "Clovis Sangrail", proč semontujete vy do českých záležitostí ?

Re: Už jednou byl odmítnut !

Rozhodně je pro Českou republiku vhodnější Zemanovo jasné vyjadřování než Švejnarovo bla bla. Švejnar, trento zřejmý poskok miliardářů, nemá šanci proti Zemanovi. Jeho ekonomiský "vzdělávací" ústav je něco podobného tomu, co nyní založil gauner Halík s pomocí gaunerského miliardáře Sekyry: ústav ku blábolení, mimo jiné nebezpečí pro demokracii.

Re: Už jednou byl odmítnut !

USA vedení by zde mělo rádo svého protektora.

Pravda nevítězí

Pan Švejnar necítí, že levicové myšlení čs společnosti narůstá, jak vlivem početných agentů Ruska, kteří se nalepili na odbory, které už prakticky vedou, tak nešikovnou politikou USA, pod vedením muslíma Husejna Obamy.-- Obama rozpoutal povstání negramotných Afričanů, kteří změní tvář Evropy do nepoznání.--- Naději na příštího čs prezidenta má ten, který se postaví čelem proti nájezdníkům a dokáže uchránit naše hranice. A to Švejnar jako teoretik--není.

Jsou větší problémy než ti vaši "nájezdníci"

Svět skýtá mnohem víc problémů, než jsou ty očividné, ty, které potkáváme na ulici a o kterých čteme na prvních stránkách bulváru. Švejnar to jako špičkový ekonom chápe. Ti, kteří mluví o "nájezdnících" a "muslimu Obamovi" a dělají z toho hlavní problém dneška, to bohužel nechápou. Jako společnost i jako jednotlivci jsme mnohem víc ohroženi propojováním kapitálu v rukou několika málo světových hráčů, monopolním postavením firem jako Monsanto, tajnými, naprosto nemorálními dohodami typu TTIP a ACTA, než problémem přistěhovalectví. Zvažte to prosím, až půjdete volit.

Re: Jsou větší problémy než ti vaši "nájezdníci"

Vyjadril jste se velmi dobre az na tu cast souvysejici s Obamou. Obama ( vcetne jeho administrace) je soucasti soucasnych problems ktere zde mame a ktere ovlivnuji globalni deni. My kteri zde zijeme 40 + let jsme schopni porovnat VELMI OBJEKTIVNE jakym smerem tato spolecnost se ubira a kdo ma na tom velky podil. Dal to nebudu rozebirat, ponevac by to byla ztrata casu z me strany a na vic bych se stal tercem urcite skupinu lidi a ja to nemam zapotrebi. Snad bych dodal, ze pan Svejnar je dobry ekonom a jeho odpovedi ( az na par vyjimek ) maji hodnoty s kterymi se ja osobne ztotoznuji. Kdybych byl ( jako ze nejsem ) jeho " poradcem " tak bych mu doporucil dale prednaset na Columbia a drzet velky odstup od vseho co se deje v Praze.

Re: Jsou větší problémy než ti vaši "nájezdníci"

Globálně ano.

Co se ale týká zachování Českého národa, tak jsou nájezdníci největší hrozbou.

Ačkoliv sem zatím nechtějí z důvodu nízké živtní úrovně.

Časem k nám ale "přetečou" z Německa a Rakouska. Až se namnoží.