Diskuse k článku

Švejnar: Lidé budou díky robotizaci pracovat méně a mít více času

Česko-americký ekonom Jan Švejnar vystudoval v USA ekonomii a zabýval se i pracovním trhem. A právě o něm, práci českých zaměstnanců a také o odměně, kterou za ni dostávají, jsme si s ním povídali.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Přísloví

Ne nadarmo se již dávno říká :"Ševče, drž se svého kopyta". Kdyby se pan Švejnar držel svého řemesla (ekonomie) a nepletl se do politiky, určitě by udělal lépe. Platí to pro něj stejně jako pro Václava Klause.. Kdyby nebylo toho, možná bychom byli stále ČSFR. Je pravdou, že "díky"robotizaci ubude práce, to však neznamená, že lidé budou pracovat méně. Aby se uživili, budou asi muset pracovat stejně. Mluvím o práci jako fenoménu, nikoliv jen o zaměstnání. To si dnešní ekonomové levicového zaměření asi záměrně pletou.

0/0
26.11.2017 9:38

Re: Přísloví

A Vy se domníváve, že pokračování československé federace by bylo terno?

0/0
26.11.2017 18:26

Re: Přísloví

Co se domnívám či nedomnívám já zde není vůbec důležité. Důležité je, že stát, který se vehementně prohlašuje za demokratický připustí, dokonce iniciuje porušování a sám (parlament) nectí ústavní zákony. Jde konkrétně o to, že dohoda, podepsaná ve vile Tugendhat vlastizrádci v srpnu 1992 a následná činnost parlamentu ČSFR byla v zásadním rozporu s čl.1, odst.2 ústavního zákona č. 327/1991 sb. O referendu. To nikdo neddiskutuje. To je prostě fakt. A můj názor na Vaši otázku? Zda by to bylo či nebylo terno dnes již nikdo nedokáže posoudit. Každopádně ovšem není nikde k užitku, když se státní celky rozpadají na menší a menší. Zvláště když se tak děje na nějakém národním a národnostním principu. Pokud totiž státy jsou a budou postaveny na národních a ne občanských principech, nejen že nebude možno hovořit o jakékoliv demokracii, ale bude stále docházet k národnostním třenicím uvnitř těchto států. Můj názor podkládám politickým systémem, který již více než 200 let efektivně funguje ve Švý

0/0
27.11.2017 8:06