Superblamáž: Hašek, Škromach, Tejc a Zimola se ke chůzce u Zemana přiznali

Sociální demokraté Hašek, Škromach, Tejc a Zimola potvrdili účast na povolební schůzce u prezidenta v Lánech. Dosud to přitom popírali.

foto: © montaž ČESKÁ POZICE, Alessandro Canu, foto ČTKČeská pozice

Sociální demokraté Michal Hašek, Zdeněk Škromach, Jeroným Tejc a Jiří Zimola ve středu v poledne potvrdili, že se v sobotu po oznámení výsledků předčasných voleb zúčastnili povolební schůzky u prezidenta Miloše Zemana v Lánech, o níž ČESKÁ POZICE informovala jako první.

Dosud to přitom popírali, na rozdíl od pátého účastníka Milana Chovance, který přiznal, že se setkání zúčastnil. Jejich prohlášení publikujeme v plném znění.

„Ke schůzce v Lánech 26. října 2013 uvádíme následující:

Doposud jsem respektovali společnou dohodu všech účastníků, že o tomto standardním politickém setkání levicových politicků s levicovým prezidentem nad výsledkem voleb nebudeme veřejně hovořit. Vzhledem k tomu, že jeden z účastníků tuto dohodu nedodržel, schůzku potvrzujeme. Kategoricky odmítáme jakoukoli interpretaci této schůzky jako údajné přípravy tzv. puče v ČSSD. Současně jsme připraveni učinit vše pro to, aby byla ČSSD úspěšná v nadcházejících povolebních vyjednáváních a sestavila stabilní a silnou vládu. Naším cílem je, aby vyjednávání o vládě a následnou případnou dohodu jednotně podpořilo všech 50 poslanců poslaneckého klubu.

Michal Hašek, Zdeněk Škromach, Jeroným Tejc, Jiří Zimola“