Diskuse k článku

Sto let vytěsňování Arabů v Palestině

Balfourova deklarace z 2. listopadu 1917 vyjadřuje postoj britské vlády k vytvoření židovské domoviny na území, jež po první světové válce ztratila Osmanská říše. Oxfordský profesor historie Avi Shlaim v rozhovoru připomíná kořeny dnešní nestability Blízkého východu a kritizuje dokument, jímž Britové slíbili arabskou Palestinu Židům.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Maleček 30.12.2017 5:57

Lže jako když islám.

Jednostranou, až bučící zaujatost tohoto prý profesora, spíš islámského verbálního teroristy netřeba zdůrazňovat. Neštítí se ani těch nejbrutálnějších lží. Hlavně když zamlčuje, že příčinou tamního konfliktu není židovství, ale agresivita tamních Palestinských Arabů (avšak mezi Araby s pověstí jako u nás cikáni - z většiny líné, drzé a agresivní etnikum). Opakovaně odmítli nabídku Židů na řádné dvojstátí, to v domění, že okolní islámský svět už už Izrael zničí.

Opakované války vyvolané islámem ovládanými zeměmi (třeba Egypt, který jako kulturní civilizaci zlikvidoval právě arabský islám) však dopadly opačně. Izrael se však obrovských územních zisků na islámem ovládaných zemích vzdal. Právě jako projev vůle dohodnout se.

Což však islám vyhodnotil jako slabost a tak dodnes za tuhle svou naivitu Izrael platí. O tomhle tenhle lži profesorůkek ani nepípne. Jak takového lháře vůbec může jakákoliv neislámská univerzita zaměstnat?