Diskuse k článku

Stát plánuje povinné zelené střechy na nových halách

Nastává opět čas zelených střech, především kvůli globální změně klimatu a nutnosti lépe hospodařit s vodou. Zelená střecha zpomaluje odtok vody, redukuje výkyvy teplot, zabraňuje víření prachu a odlehčuje kanalizaci. Ministerstvo životního prostředí plánuje, že by vzrostlou svrchní vrstvu měly průmyslové areály nebo obchodní centra.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Horák 25.7.2019 7:36

Re: Možná by to šlo i jinak:

jo to naprimovani. naprimili jsme potoky i reky a je to prusvih.

P. Horák 25.7.2019 7:35

kterej kamos

to bude mit pod palcem. je to lez v rozporu s poslednimi poznatky urbanizmu.

J. Schneider 24.7.2019 11:38

Radost číst!

Zvláště ten výčet důvodů pro zeleň ve městě: zvýší se vlhkost (i retence vody), sníží se teplota, prašnost a v neposlední řadě i hluk! Odborníci uvádějí též, že "listy stromů pohlcují s překvapivou účinností i velké množství prachu a jiných pevných nečistot v ovzduší, na nichž mj. ulpívají mikroorganismy působící nejrůznější onemocnění. Některé druhy stromů a keřů navíc dokážou vylučovat látky označované jako fytoncidy, které se svými účinky podobají antibiotikům – brzdí množení bakterií nebo je přímo usmrcují. Dřeviny kromě toho vytvářejí přírodní voňavé látky – silice a pryskyřice."

--- Jen to všechno nezkazit nějakým přeháněním a nátlakem, lidi by to měli vzít za své. Ministr Brabec se ukazuje ve velmi dobré kondici! --- Nastává znovu čas Okrašlovacích spolků (mrkněte na historii jejich vzniku v polovině 19.století!)

S. Melichar 22.7.2019 20:51

Možná by to šlo i jinak:

Chcete stavět další (zbytečnou) halu a nenávratně zabetonovat x čtverečních metrů zeleně? Musíte se vykoupit! Máme tady po Čechách množství historicky zakroucených silnic se zbytečnými oklikami. Vyberte si úsek, jehož narovnáním (i tunel možno) ozeleníte vámi zabranou plochu! A že to je drahé a téměř znemožňující expanzi? Vždyť o to jde v první řadě! Aneb: účel světí prostředky.