Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 9
  • Poslední: 20.6.2017 22:24
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
demokracie

Tolik zbytečných slov jenom proto, abychom se dozvěděli, že autor nemá nejmenší ponětí o demokracii. Nejzásadnější je ochrana lidí, kteří nechtějí kouřit. Přirovnávání kouření ke konzumaci alkoholu nebo sladkostí je zcela mimo. Konzumuje vždy jen dotyčná osoba a nikdo jiný. Tvrzení, že nekuřák má možnost výběru je z jiné reality. Na vesnicích volba neexistuje. A propos - vztahuje se požadavek na státem neomezované kouření i na kouření např. heroinu?

Další nesmysl - ochrana před pasívním kouřením není nutná z důvodu průmyslového nebo automobilového znečištění. Je třeba pracovat na nových zákonech i v této oblasti, aby se čistota životního prostředí zlepšila. Také nemůžeme říct, že zákazník má právo volby a nemusí kupovat výrobky podniků, které znečišťují životní prostředí. To je podobné, jako říct, že zákazník má právo volby a nemusí obědvat, když mu nevyhovuje kouření v restauraci.

Re: demokracie

Děkuji za seriozní příspěvek.Je potěšující,že občas přispějí do snůšky nesmyslů inteligentní lidé.Autor nesmyslné litánie je zřejmě na výplatní listině tabákového monopolu.

Příliš dlouhé.

Řeknu to stručněji: stát se opět stal naším nepřítelem.

Nejprve názor, pak teprve posbírané argumenty na jeho obhajobu. Chápu, že to teď mají kuřáci těžké a jsou z toho vytočení. Na druhou stranu, ten přiznávaný trend úbytku kuřáků i snižování tolerance ke kouření souvisí s dlouhodobou kampaní a s restriktivními opatřeními. Co bylo nemyslitelné před deseti nebo dokonce dvaceti lety, je dnes normální. Ale to není ničí dobrá vůle nebo dobrovolná ohleduplnost. Doufám, že co se dnes v bolestech rodí, bude časem normální a přirozené.

Stát se stal kazatelem i Koniášem!

Stát si pod záminkou zdraví lidu osobuje právo omezovat svobodu rozhodování občanů. Mám na mysli jak konzumenty, tak i podnikatele. Co je ale na pováženou je fakt, jak řekl Sobotka, že se tímto "zařazujeme mezi pokrokové země"! Tak jaký je hlavní důvod? Aby v Bruselu mohl mávat zákonem, který ostrakizuje občany, kteří se rozhodli kouřit? Když je to kouření tak strašné, stačí pouze zakázat prodeje cigaret a tabákových výrobků a "šmitec". Ale ouha! To by stát přišel o těch 80 mld z DPH a spotřební daně. A Sobotka by neměl na rozhazování státního rozpočtu neziskovkám a před volbami vyvolávat, jak přidává důchodcům na důchody 500,-Kč. Na pozadí podobných zákazových akcí ale klíčí mnohem nebezpečnější fenomén. A to "salámovou metodou" obírat občany o jejich osobní svobodu, jak si přeje nový Světový řád. A to je ono. Jenže to je naší PS a vládě úplně jedno. Hlavně, že mají na čtyři roky zajištěné svoje prebendy. A dokonce se neostýchají to proklamovat jako POKROK!!!

Restart komunistů to je!

Ani jsem to celé nedočetl. Vždyť toto je přeci předmětem kritiky od samého počátku státního "bojování s kouřením". Přízančné je, že levice stranou ČSSD zvláště usuzuje na potřebu potírat kouření. O ekonomii nedokáže vynést nějaké řešení v kladném smyslu, ale v omezování svobod občana, to jim jde. Jsou vlastně něčím jako vedení aktivistických skupin, kteří mají úkol přenést požadavky aktivistů do reálné podoby na majoritní úroveň a všeobecně uskutečnění vnutit. Ne že to připomíná normalizaci, ale viditelně to je její nový počátek, restart komunistů s jinou průkazkou členství v elitním uskupení!

Normalizace jako řemen

Jako nekuřák tvrdím, že zákon je porušením svobody, demokracie a Listiny práv, na kterou se všichni tak rádi odvolávají. Každé i to nejmodernější auto vyprodukuje víc nebezpečných zplodin než tisíc kuřáků, jedno letadlo vyprodukuje zplodin, ze by otrávili bůhví kolik tisíc lidí. Proč není zakázaná letecká doprava a automobily?

Re: Normalizace jako řemen

Nezapomínejme na lodní dopravu, tam je znečištění mimořádné. Nikdo se tím nezabývá.

Re: Normalizace jako řemen

Bylo by zajímavé vědět kolik škodlivin teď vyprodukují zahradní sekačky, křovinořezy, motorové pily apod.,které o víkendech řvou na vesnicích.

Ale to jsou jen teorie. Faktem je, když se zavřete v garáži s kuřákem, že vyjdete živý, když se tam zavřete s kouřícím autem, je za pár minut po vás.