Diskuse k článku

Stále víc dětí se učí individuálně v rámci domácího vzdělávání

Roste počet dětí, které i po prázdninách zůstávají doma. Do školy chodí jen dvakrát ročně, a to pouze na přezkoušení. Říká se jim „domškoláci“. V září 2015 bylo individuálně učených dětí 1339, loni už 3232. Na prvním stupni stačí, aby měl rodič maturitu. Chce-li vzdělávat dítě i na stupni druhém, už to vyžaduje vysokoškolský diplom.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A čemu se divíme

Solidních a schopných škol je minimum. A dojíždějte do nich, když to zabere minimálně hodinu cesty. Tahat díte v 6 ráno z postele je fakt zbytečnost.

Klasická škola. Kreativita potlačena už od nástupu do první třídy. Kreativita, to je jediné, co bude do budoucna potřeba, když se předpokládá změna kvalifikace či oboru po několika letech. A to mám jako dát dítě do "normální školy", kdy ve 3 letech mluví anglicky líp než učitelka ? Počítá do 100 v obou jazycích ? Na poznámky, že se nudí nejsem zvědavý. Taky co po škole chcete, když nástupní plat prodavačky v Lidlu je o 20 % větší, jak učitelky v Praze. Jenže, jak ta republika vypadá, je za posledních 20 let vidět na srovnání třeba ČR a Finska, kde do školství uvolnili zdroje několikanásobné, jako jsou u nás Chybějící sociální kontakt s vrstevníky se dá nahradit zájmovými kroužky.