Diskuse k článku

Sport má mít svého zmocněnce. Strany v tom však nejsou zajedno

V nové vládě Andreje Babiše vznikne funkce zmocněnce pro sport. Bude jím hokejový mistr světa, náhradní gólman z Nagana a poslanec za hnutí ANO Milan Hnilička. Plán nové vládní garnitury může narazit na odpor ostatních politických stran.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Pokr. "Stačí zastavit v TV korupci"

Ten výnos však provozovatelé minimalizovali navyšováním vlastních nákladů tunelováním prakticky bez kontroly, protože Kalousek jim umožnil odvádět peníze do veřejně prospěšné oblasti dle vlastního rozhodnutí a ti je pak převáděli prostřednictvím nastrčených subjektů nebo osob sami sobě. To vše dopustili a podpořili podplacení vysocí úředních MŠMT, ať byli z ODS nebo ČSSD. Není nutno hýbat se škatulemi ani vytvářet škatule nové. V současnosti se na peníze z hazardu nevztahuje kontrolní kompetence NKÚ, protože se prý nejedná o státní prostředky, ale to lze snadno změnit. Protože odvody z hazardu mají charakter daní státu a jsou to tedy státní prostředky, které může a musí kontrolovat NKÚ. Stačí, aby politici chtěli postupovat podle zákona a přestali zákonu bránit.

0/0
11.1.2018 14:18

Stačí zastavit v tělovýchově korupci.

Dnes již cvičitelé a trenéři mládeže nebudou pracovat zadarmo. Navíc mládež se "přestěhovala" na internet a sociální sítě a zahnívá. Většina rodičů nemá peníze na placenou tělovýchovu dětí. Korunou všeho je, že SAZKA, slepice snášející "zlatá vejce" do tělovýchovy, byla zašmelena a již předtím 90% jejího výnosu si přivlastnil Hušák. Ale pořád to bylo rizikové, statutem a.s. SAZKA byl zákonem č. 202 Sb. stanovený podíl z výnosu Sazky směrován do tělovýchovy. Původně prostřednictvím MŠMT, což se však Hušákovi podařilo zrušit a s těmi penězi pak disponoval neomezeně a bez kontroly. Sazku pak nechal zkrachovat a nově založená SAZKA s novým majitelem již neměla stanoveno odvádět peníze do tělovýchovy. Je to s podivem, protože stále platil zákon 202 o loteriích a podobných hrách, nařizující odvádět státu stanovený podíl výnosu z hazardu. Ten výnos však provozovatelé minimalizovali navyšováním vlastních nákladů tunelováním prakticky bez kontroly, protože Kalousek jim umožnil odvádět peníze d

0/0
11.1.2018 14:15