Špidla prezidentem? To aby se poslanec Doktor ustyděl.

Poslanec ODS Michal Doktor by měl příště zadržet dech a napočítat do pěti, než někoho nazve leninistou.

V uplynulých dnech začala média spekulovat, zda by prezidentským kandidátem ČSSD náhodou nemohl být expremiér a bývalý evropský komisař Vladimír Špidla. Sociální demokraté ani Špidla tuto informaci oficiálně nepotvrdili, proto si všimněme reakcí z ostatních politických táborů. Zapadnout by neměla především slova poslance ODS Michala Doktora.

„Připadá mi to jako něco žertovného. Nedovedu si nic takového ani na minutu představit. Vždyť je to leninista, takového člověka přece nemůžeme poslat do světa. Pokud by se stal prezidentem, styděl bych se za to, že jsem občan této země,“ sdělil Parlamentním listům jihočeský poslanec a ekonomický expert občanských demokratů Michal Doktor. Špidla prezidentem? Poslanec Doktor by se styděl být Čechem.

Kvůli poslancově argumentaci, proč by se styděl být Čechem v případě Špidly na Hradě, se cítí být autor této poznámky – slovy Václava Klause – rozhořčen, ale opravdu. Říci o někom, že je leninista, vyžaduje notnou dávku odvahy a historické neznalosti, vzpomeneme-li na život a dílo Vladimira Iljiče Uljanova. Nezbývá než pana poslance také upozornit, že nemalá část národa se jistě stydí být Čechy kvůli nevyšetřeným kauzám čelních představitelů ODS.

A současný prezident, který i díky Doktorovu hlasu byl zvolen hlavou státu? Pomyslím-li na „Klausovo pero“, na údajnou „NEkorupci“ v České republice či způsob, jakým se prezident postavil k možnému průšvihu s prezidentskými milostmi, pak se též červenám.