Diskuse k článku

Španělsko potomky vypovězených Židů netáhne

Španělsko na konci 15. století vyhnalo ze svého území všechny Židy. Po více než 500 letech se jim omluvilo a jejich potomkům nabídlo na základě zákon, který začal platit 1. října 2015, občanství. Zájem však projevily jen tři tisíce namísto očekávaných desetitisíců.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Spanelsko pomohlo sefardickym Zidum behem 2.svetove valky

Myslim, ze je chyba prisoudit Spanelsku snahu se vyporadat s vyhnanim Zidu ze zeme v 1492 teprve s po-Francovou erou za vlady premiera Rajoye. General Franco, kteremu nacisticke Nemecko pomohlo i vojensky behem spanelske obcanske valky, nikdy neprijal Hitlerovu nenavist vuci Zidum a behem valky Spanelsko dokonce vydalo spanelske pasy a tim i ochranu poctu sefardickych Zidu v Nemecku obsazene jizni Evrope, kde tito zili.

0/0
27.2.2017 8:10

Spanelsko pomohlo sefardickym Zidum behem 2.svetove valky

Myslim, ze je chyba prisoudit Spanelsku snahu se vyporadat s vyhnanim Zidu ze zeme v 1492 teprve s po-Francovou erou za vlady premiera Rajoye. General Franco, kteremu nacisticke Nemecko pomohlo i vojensky behem spanelske obcanske valky, nikdy neprijal Hitlerovu nenavist vuci Zidum a behem valky Spanelsko dokonce vydalo spanelske pasy a tim i ochranu poctu sefardickych Zidum v Nemecku obsazene jizni Evrope, kde tito zili.

0/0
27.2.2017 8:08