Diskuse k článku

Spalování uhlovodíků nelze vinit ze všech potíží s ovzduším

Světová banka vyhlásila moratorium na úvěry pro těžbu a dopravu ropy a plynu. Toto politicko-ekologické rozhodnutí změní globální ekonomiku. Myslí politici a ochránci životního prostředí na blaho lidstva, nebo člověka?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

A nebo přesně opačně - produkci a dopravu uhlovodíků

ovládnou ty země a korporace, které nebudou potřebovat financování od Světové banky, tedy zejména ty země, které vlastní zdroje a mají dost peněz na financování přepravy. Třeba Rusko.

A není pravda, že by se ruské fondy plněné z "uhlovodíkových" zisků blížily dnu. Naopak - ruský rozpočet je postaven na ceně 40 USD/barrell, co je nad to, jde na doplňování fondů. Cena ropy Urals je, jak se můžete přesvědčit, přes 70 USD/barrell, takže z každého prodaného barelu jde 30 USD do fondů (http://nafta.wnp.pl/notowania/ceny_ropy/).

Sankcionovaný Gazprom s velmi omezeným přístupem k jakýmkoli mezinárodním půjčkám financuje ze svého Turkish Stream (prvn, turecká větev je už položená a druhá - evropská se buduje) i Nord Stream 2. Ten je prozatím vybudován na ruské straně a Němci začali se stavbou na té své, pokládky by měla začít behem cca 2 měsíců.

Ruský Novatec financuje stejným způsobem flotilu ledoborných plynových tankerů, některé už plují po severní mořské cestě a dopravují plyn do Británie. Nejméně dva

0/0
4.5.2018 13:16

(pokr.) A nebo přesně opačně - produkci a dopravu uhlovodíků

Nejméně dva plné náklady v zimě odkoupili Američani (ano - ti "čistí exportéři") za násobek běžné ceny, protože byla na východním pobřeží zima (považte! -9°C!) a Bostoňanům se nechtělo mrznout.

Prostě - Rusko se bez úvěrů od SB obešlo dosud a obejde se bez nich i nadále. Takže Rusko nezkrachuje a my nezmrzneme.

0/0
4.5.2018 13:17