Diskuse k článku

Soudní dvůr EU: Zákaz náboženských znaků v práci není diskriminace

Soudní dvůr EU se zabýval případem recepční z Belgie, která chtěla v práci nosit muslimský šátek, a proto dostala výpověď. A rozhodl, že pokud zaměstnavatel ve firmě zakáže nosit náboženské znaky, věřící pracovníky tím nediskriminuje.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Meisner 28.3.2017 9:29

Trochu méně zášti.

Na margo nepřátelského názoru pp.Novotné a Nového: výrok kněze o tom, že je třeba náboženské symboly hájit, je pochopitelný a logický.

Stejně tak vy si můžete hájit svobodu žádný (erotický, stavovský...) symbol nemít. Málokterý katolík (evengelík...) vám tuto svobodu bude upírat.

Z. Meisner 28.3.2017 9:21

poslanec Svoboda mimoň

Aspoň poslanec by si mohl ověřit, že soud muslimce nevyhověl prostě proto, že neměla potřebné dokumenty a advokátka to zpolitizovala.

Na margo Marxové a její potřeby oddělit náboženské a světské nutno podotknout, že chuděra asi neví, kolik zcela zažitých samozřejmých mravních úzů, postupů, rozhodování, má svůj původ ve Starém a Novém Zákoně. Ať to jde od sebe oddělovat pilníčkem na nehty.

J. Nový 27.3.2017 11:46

Právě naopak

"„Přítomnost náboženských symbolů na veřejnosti je třeba hájit, protože víra a její projevy jsou nedílnou součástí lidského života jako takového,“ sdělil LN generální sekretář České biskupské konference Stanislav Přibyl

.

Právě naopak, pane sekretáři, právě naopak. A divím se, že zrovna vám to není jasné. Vy věříte v Boha kvůli tomu, abyste se s tím mohl předvádět před jinými lidmi? Vy nejste schopen se svým Bohem rozmlouvat sám v ústraní?

Pak nejste věřící v pravém slova smyslu. Jste jen figurka, která si na věřícího hraje a snaží se na tom vytřískat nejen body, ale i peníze.

H. Novotna 27.3.2017 16:15

Re: Právě naopak

Také mě vyjádření pana Přibyla velmi pohoršilo.