Soud zastavil trestní stíhání exporadce Pavla Drobila

Obvodní soud pro Prahu 1 zastavil trestní stíhání Martina Knetiga kvůli údajné úplatkářské aféře ve Státním fondu životního prostředí.

Obvodní soud pro Prahu 1 zastavil trestní stíhání Martina Knetiga, exporadce místopředsedy ODS a bývalého ministra životního prostředí Pavla Drobila. Knetig údajně nabízel Vladimíru Jeřábkovi, členu představenstva Komerční banky, že si Státní fond životního prostředí (SFŽP) uloží u banky několik miliard korun výměnou za sponzorský dar peněžního ústavu pro ODS.

Podle důvěryhodného zdroje ČESKÉ POZICE o zastavení trestního stíhání soud rozhodl, protože jediný svědek, kterého policie měla, uvedl, že se trestný čin vlastně nestal. Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 1, které obžalobu v pondělí 31. října podalo, nyní podle agentury ČTK rozhodnutí soudu studuje a následně zváží podání stížnosti.

Na případ upozornil před necelým rokem bývalý šéf SFŽP Libor Michálek, který si tajně nahrával rozhovory s Knetigem a později i s Drobilem. Jejich zveřejnění odstartovalo vyšetřování nestandardních postupů Drobilova poradce. Skandál stál dosud vládní kariéru ministra Drobila, který pod tlakem veřejného mínění musel odstoupit. Místopředsedou ODS však zůstal. O místo přišel i Michálek, který je nyní řadovým zaměstnancem SFŽP.

Počet příspěvků: 2, poslední 13.11.2011 05:18 Zobrazuji posledních 2 příspěvků.