Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Novák 5.6.2021 14:28

A ještě k "Anexe Krymu byla zoufalá akce, když se v Kyjevě chopili moci nacionalisté nepřátelští k Rusku, aby si zachovalo základnu mimo své území, když protivník jich má 60 ve všech zemích světa"

1) lžete, že v důsledku "Majdanu" mělo Rusko přijít o základnu na Krymu. Nic takového na stole nebylo, byla podepsaná smlouva o dlouholetém pronájmu.

2) I kdyby - tak Krym prostě patřil Ukrajině a mohla si s ním dělat co chtěla. Rusko (ani USA) NEMÁ PRÁVO ANI NA JEDNU ZÁKLADNU MIMO SVÉ ÚZEMÍ. My narozdíl od Ruska také nemáme žádnou základnu a normálně fungujeme a nevraždíme proto lidi a neokrádáme cizí státy.

To, že USA má základny mimo své území je z jednoho jediného důvodu. Cizí země USA chtějí - dokonce nemálo zemí USA přemlouvá, aby si u nich zřídilo či posílilo základnu. To, že Rusko u sebe nikdo nechce je důsledek agresivní politiky Ruska v minulosti i v současnosti - není divu, že nejvíce o základny USA "žadoní" právě státy kolem Ruska.

Takže Vaše omluva Ruské krádeže je úplně stejnej ne

J. Novák 5.6.2021 14:33

sežralo mi to kus příspěvku, tak dokončím:

...úplně stejnej nesmysl, jako když si člověk s nedostudovanou základkou stěžuje na malej plat - a místo toho, co by (když už předtím místo chození do školy chlastal) se snažil si vzdělání doplnit, tak situaci řeší krádeží.

Pak také ve vašem článku používáte naprosto učebnicové argumentační fauly, např. že vkládáte "názorovým oponentům" do úst nejprimitivnější argumenty, které pak s velkou slávou vyvracíte (např. že podstatou kritiky Ruska je to, že je to údajně bolševický stát). Takové argumentaci se říká straw man a fakt není šlušné takovou argumentaci používat, tak se jí prosím propříště vyvarujte.

Konec konců, ve výsledku škodíte především sám sobě a názoru, který se snažíte prosazovat: protože každý aspoň trochu inteligentní člověk takové argumentační fauly objeví a bude mít člověka, co je používá, za demagoga.

R. Vašíček 6.6.2021 7:58

Klamete. Krym nebol majetkom Ukrajiny, bola to autonómna republika. Vôľa obyvateľov Krymu pripojiť sa k RF namiesto Ukrajiny je nespochybniteľná, je v súlade s výsledkami prieskumov Pew Research, od roku 1992 vykonávanými opakovane v niekoľkoročných intervaloch. Tieto názory samozrejme poznali aj na Západe, preto už v predstihu oznámili, že referendum neuznávajú. A môžete vziať jed nato, že by sa behom pár rokov zmenila základňa v Sevastopole na americkú. To Rusko nemohlo pripustiť, je to pre neho otázkou národnej bezpečnosti, de facto prežitia.

P. Čech 6.6.2021 9:24

Asi máte pravdu. "... aj na Západe, preto už v predstihu oznámili, že referendum neuznávajú". To je ta bolest téměř celého Západu. Neustále přetrvávající žvanění o nějaké demokracii a přitom neuznávání základního demokratického principu - vůle většiny občanů. Referenda, jehož výsledky takovou většinovou demokratickou vůli vždy představuje. Jde o do očí přímo bijící pokrytectví politiky obecně.

J. Novák 6.6.2021 17:16

Pane Vašíčku, lžete Vy - respektivetady opakujete lživou Ruskou propagandu jak přes kopírák.

Autonomní republika dle mezinárodního práva nemá státní suverenitu. Autonomie se týká čistě vnitřní samosprávy, nikoli suverentiy nad daným územím, nastudujte si pořádně, co daný pojem znamená, než se s ním budete ohánět.Takže i kdyby měli nakrásně obyvatelé Krymu vůli se připojit k Rusku, neměli k tomu žádné právo, i když byli autonomní republikou.

===

A víte, proč se předem oznámilo, že se referendum neuznává? Ze dvou důvodů

a) referendum bylo vyhlášené parlamentem obsazeným okupačními silami. Takové referendum civilizované státy prostě neuznávají z principu

b) na Krymu byly zakázány a vypnuty např. vešekré proukrajinské televize. Tedy bylo popřeny úplně základní demokratické principy nestrannosti médií, což činí to referendum nelegitimním.

Kdyby to bylo tak jak tvrdíte, že by bylo nezpochybnitelné, že Krymané chtěli k Rusku, tak by Rusko nemělo potřebu takto v referendu podvádět, že?

J. Kucirek 7.6.2021 9:25

Cizí země USA chtějí.... Na tento problem dostane Trump odpověd od generalu Pentagonu pří jeho prvni návštěve.

Ve dvacátédeváté minutě dokumentu vysvětlí Trumpovi při jeho první návštěvě Pentagonu v zajištěném konferenčním sálu proti odposlechu, zda Americke ozbrojene sily rozmistěné po celem světě jsou přinosem pro USA nebo ne. Trump zastává známou linii, America First, nebudeme ostatni chránit zadarmo. Stojí nás to mnoho peněz. Stáhneme svoje vojenské síly domu. To se ovšem v Pentagonu nelibí. Text odpovědi generalu je asi takto: 29 minuta Hospodářský přínos pro USA z tisícu americkych vojaku v zahraničí nekolikanásobně převyšuje náklady na jejich existenci. https://www.arte.tv/de/videos/094504-001-A/america-first-bilanz-einer-amtszeit-1-3/