J. Koutský 8.6.2021 9:05

R^!!

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Václavík 8.6.2021 11:59

Je tady jedna skutečnost, kterou zde nikdo nebere v úvahu: Lenin (asi někdy) po roce 1905 provedl filozofický kotrmelec, ale nikomu o tom neřekl. Zatímco do té doby uznával klasické liberální představy o "pokroku" a prosazoval klasický model vývoje společnosti od feudální přes kapitalistickou k socialistické společnost, potom se obrátil k nejtradičnějšímu a nejpřirozenějšímu společenskému uspořádání - občině. To vlastně nebyl marxistický, ale narodnický projekt. Bohužel, ruská inteligence, vzdělaná západním způsobem, na to nikdy nepřistoupila. A "Západ" má opravdu obrovskou hrůzu z ruského miru, protože to ohrožuje západní elity - které tudíž tlačí na pomluvy, urážky a napadání Ruska.

R. Doubravský 7.6.2021 12:37

Celá staletí se Rusko jen brání před nepřátelskými sousedy, a to tak usilovně, že z malého knížetství velikosti Moravy je teď největší stát na celém světě. Kde jsou ti sousedi? Rusové je snědli.

J. Hybeš 7.6.2021 11:02

Je to jednoduché - čím dále od rusáků, tím lépe pro nás.[>-]EU

J. Koutský 8.6.2021 9:05

R^!!

J. Hybeš 7.6.2021 11:01

https://www.forum24.cz/v-lidovkach-pisi-putin-nechce-rozvrat-evropy-nase-reakce-na-vrbetice-byla-prehnana/

J. Farda 7.6.2021 10:03

Kdysi se na předscéně Osvobozeného odehrál mezi V+W dialog o osobách hlásajících politiku potřeby přizpůsobení se mocnému německému sousedovi. Mezi jiným tam zazněla charakteristika tuto - "jedni to dělají z blbosti a ti druzí za peníze". Pan Podracký se nedávno nechal na blogu iDnes slyšet - abych bez důkazu tohoto hodného pána neurážel - že Palestinští Arabové jsou hodní a nikomu nic zlé nedělají. Tonu v rozpacích, která z těchto dvou variant je pohnutkou tohoto článku, takže zpět k té charakterisitice V+W - tertium non datur? ;-)

J. Koutský 7.6.2021 9:47

Rusko není nebezpečné,jen car Putin si hraje na malého velkého muže!!;-D!!

M. Vlasák 6.6.2021 21:49

Bohužel, i v tom nejkultivovanějším Rusovi dříme kus agresivního Rusáka. K.H.Borovský je poznal.

P. Čech 6.6.2021 9:12

Pan Podracký má v mnohém pravdu. Zásadně ovšem nelze souhlasit s následujícím.

"...ale po této válce existovala jen malá možnost dostat se do jiné mocenské sféry".

Existovala totiž velká možnost nedostat se do žádné mocenské sféry. Možnost, kterou využilo naplno třeba Rakousko. Jde o to, že čeští politici neustále toužili být ve sféře zájmů někoho jiného. RakouskoUherska, Francie, Anglie, Německa, SSSR a nyní USA a EU. Čeští politici odjakživa nehájí zájmy občanů vlastní země, neustále se iniciativně cpou do sféry zájmů někoho jiného. A to je ta zásadní špatnost české politiky, která zde neustále přetrvává. Původ ovšem nemá v českých občanech, ale v stále přetrvávajících politických ideologiích, které vrhají celé státy do područí jiných a v přetrvávající zbabělosti českých politiků, ať tito pocházejí z kterékoliv politické strany.

L. Kašparová 7.6.2021 10:32

Kdyby se SSSR a USA nedohodly, že potřebují neutrální zemi, kde se mohou neoficiálně dohadovat a setkávat jejich netajní i tajní představitelé a vyslanci, mělo by Rakousko smůlu, nejspíš by bylo rozdělené jako Německo na západní a sovětskou část. Mohlo by se rozhodovat, jak chtělo, ale platila by vůle vítězů války. President Beneš a ministr Masaryk se snažili o status neutrála pro ČSR, smůla byla v tom, že SSSR potřeboval celistvý kruh nárazníkových států, a my bychom v něm tvořili skulinu. Takže - nemohli jsme do jiné mocenské sféry.

J. Farda 6.6.2021 8:56

Koukám, P. Nováku, že při rozrušení podporou Putinova Ruska se u Vás Parkinsonovy projevy neovladatelnosti značně vystupňují ... ;-)

J. Novák 6.6.2021 17:22

Děkuji, že urážkama ukazujete, že na předloženou argumentaci neumíte najít žádný protiargument.

J. Farda 7.6.2021 9:51

To není urážka, vážený pane, to je poukázání na to, že buď v jurodivém slavjanskofilním rozrušení, nebo v důsledku alzenheimerovského třesu rukou, jste jeden příspěvek odkliknul 4x. Přeji Vám ve Vašem vlastním zájmu, aby to bylo jen to slavjanofilství, mějte se a buďte zdráv! :-)

J. Novák 7.6.2021 11:56

Asi jste si nevšiml, že dotčený příspěvek postoval někdo jiný než já - a to s opačným názorem. Pokud to byla tedy odpověď na něj a ne na mne, tak o to hůře: když takovýmto nekorektním způsobem diskutují "ruští trollové", je to dobře, aspoň s tak odkopávají, co jsou zač. Jestli ale takovýmto způsobem chcete hájit slušnou část společnosti, tak jí děláte medvědí službu.

J. Farda 7.6.2021 17:51

Frapant, trapný omyl, má poznámka vskutku patřila P. Novákovi, omlouvám se! :-(

L. Písařík 6.6.2021 7:27

Sice chápu, že současné Rusko má ekonomický zájem dodávat do Evropy plyn a ropu, ale autor mě nepřesvědčil, že Putin by po Evropě nehrábl, kdyby měl k tomu příležitost. Po zkušenostech z minulého století doporučuji předběžnou opatrnost, dobré obchodní vztahy, ale žádné bratříčkování. DALEKO OD MOSKVY.

P. Čech 6.6.2021 9:16

Možná máte také pravdu, ale je nutno poněkud rozlišovat. Navázání přátelských vztahů totiž neznamená vždy to "bratříčkování". Bratříčkování nemá český stát navazovat s žádným jiným státem. Zatím se nám to totiž vždy velice vymstilo.

J. Novák 8.6.2021 11:30

Víte, přátelské vztahy s někým, kdo k nám posílá vrahy - ty by navazoval jen......

P. Novák 6.6.2021 6:08

Konečně vyvážený a objektivní článek.

Možná to je tím, že pod ním není podpis ČTK.

P. Novák 6.6.2021 6:08

Konečně vyvážený a objektivní článek.

Možná to je tím, že pod ním není podpis ČTK.

P. Novák 6.6.2021 6:07

Konečně vyvážený a objektivní článek.

Možná to je tím, že pod ním není podpis ČTK.

P. Novák 6.6.2021 6:07

Konečně vyvážený a objektivní článek.

Možná to je tím, že pod ním není podpis ČTK.

J. Novák 5.6.2021 14:28

A ještě k "Anexe Krymu byla zoufalá akce, když se v Kyjevě chopili moci nacionalisté nepřátelští k Rusku, aby si zachovalo základnu mimo své území, když protivník jich má 60 ve všech zemích světa"

1) lžete, že v důsledku "Majdanu" mělo Rusko přijít o základnu na Krymu. Nic takového na stole nebylo, byla podepsaná smlouva o dlouholetém pronájmu.

2) I kdyby - tak Krym prostě patřil Ukrajině a mohla si s ním dělat co chtěla. Rusko (ani USA) NEMÁ PRÁVO ANI NA JEDNU ZÁKLADNU MIMO SVÉ ÚZEMÍ. My narozdíl od Ruska také nemáme žádnou základnu a normálně fungujeme a nevraždíme proto lidi a neokrádáme cizí státy.

To, že USA má základny mimo své území je z jednoho jediného důvodu. Cizí země USA chtějí - dokonce nemálo zemí USA přemlouvá, aby si u nich zřídilo či posílilo základnu. To, že Rusko u sebe nikdo nechce je důsledek agresivní politiky Ruska v minulosti i v současnosti - není divu, že nejvíce o základny USA "žadoní" právě státy kolem Ruska.

Takže Vaše omluva Ruské krádeže je úplně stejnej ne

J. Novák 5.6.2021 14:33

sežralo mi to kus příspěvku, tak dokončím:

...úplně stejnej nesmysl, jako když si člověk s nedostudovanou základkou stěžuje na malej plat - a místo toho, co by (když už předtím místo chození do školy chlastal) se snažil si vzdělání doplnit, tak situaci řeší krádeží.

Pak také ve vašem článku používáte naprosto učebnicové argumentační fauly, např. že vkládáte "názorovým oponentům" do úst nejprimitivnější argumenty, které pak s velkou slávou vyvracíte (např. že podstatou kritiky Ruska je to, že je to údajně bolševický stát). Takové argumentaci se říká straw man a fakt není šlušné takovou argumentaci používat, tak se jí prosím propříště vyvarujte.

Konec konců, ve výsledku škodíte především sám sobě a názoru, který se snažíte prosazovat: protože každý aspoň trochu inteligentní člověk takové argumentační fauly objeví a bude mít člověka, co je používá, za demagoga.

R. Vašíček 6.6.2021 7:58

Klamete. Krym nebol majetkom Ukrajiny, bola to autonómna republika. Vôľa obyvateľov Krymu pripojiť sa k RF namiesto Ukrajiny je nespochybniteľná, je v súlade s výsledkami prieskumov Pew Research, od roku 1992 vykonávanými opakovane v niekoľkoročných intervaloch. Tieto názory samozrejme poznali aj na Západe, preto už v predstihu oznámili, že referendum neuznávajú. A môžete vziať jed nato, že by sa behom pár rokov zmenila základňa v Sevastopole na americkú. To Rusko nemohlo pripustiť, je to pre neho otázkou národnej bezpečnosti, de facto prežitia.

P. Čech 6.6.2021 9:24

Asi máte pravdu. "... aj na Západe, preto už v predstihu oznámili, že referendum neuznávajú". To je ta bolest téměř celého Západu. Neustále přetrvávající žvanění o nějaké demokracii a přitom neuznávání základního demokratického principu - vůle většiny občanů. Referenda, jehož výsledky takovou většinovou demokratickou vůli vždy představuje. Jde o do očí přímo bijící pokrytectví politiky obecně.

J. Novák 6.6.2021 17:16

Pane Vašíčku, lžete Vy - respektivetady opakujete lživou Ruskou propagandu jak přes kopírák.

Autonomní republika dle mezinárodního práva nemá státní suverenitu. Autonomie se týká čistě vnitřní samosprávy, nikoli suverentiy nad daným územím, nastudujte si pořádně, co daný pojem znamená, než se s ním budete ohánět.Takže i kdyby měli nakrásně obyvatelé Krymu vůli se připojit k Rusku, neměli k tomu žádné právo, i když byli autonomní republikou.

===

A víte, proč se předem oznámilo, že se referendum neuznává? Ze dvou důvodů

a) referendum bylo vyhlášené parlamentem obsazeným okupačními silami. Takové referendum civilizované státy prostě neuznávají z principu

b) na Krymu byly zakázány a vypnuty např. vešekré proukrajinské televize. Tedy bylo popřeny úplně základní demokratické principy nestrannosti médií, což činí to referendum nelegitimním.

Kdyby to bylo tak jak tvrdíte, že by bylo nezpochybnitelné, že Krymané chtěli k Rusku, tak by Rusko nemělo potřebu takto v referendu podvádět, že?

J. Kucirek 7.6.2021 9:25

Cizí země USA chtějí.... Na tento problem dostane Trump odpověd od generalu Pentagonu pří jeho prvni návštěve.

Ve dvacátédeváté minutě dokumentu vysvětlí Trumpovi při jeho první návštěvě Pentagonu v zajištěném konferenčním sálu proti odposlechu, zda Americke ozbrojene sily rozmistěné po celem světě jsou přinosem pro USA nebo ne. Trump zastává známou linii, America First, nebudeme ostatni chránit zadarmo. Stojí nás to mnoho peněz. Stáhneme svoje vojenské síly domu. To se ovšem v Pentagonu nelibí. Text odpovědi generalu je asi takto: 29 minuta Hospodářský přínos pro USA z tisícu americkych vojaku v zahraničí nekolikanásobně převyšuje náklady na jejich existenci. https://www.arte.tv/de/videos/094504-001-A/america-first-bilanz-einer-amtszeit-1-3/

J. Novák 5.6.2021 13:51

Sorry, ale to co píšete je jen "naleštěná proruská propaganda" zabalená do "vznešených řečí".

1) Rusko není nebezpečnéideologicky. Je nebezpečné tím, že je to totalitní (viz současné represe vůči opozici, snaha zavraždit Navalného) a agresivní stát, co napadá a válčí se svými sousedy - viz Ukrajina

2) Ruské útoky proti ČR (např. Vrbětice) i Evropě (Ukrajina, Skripal....) se staly dávno předtím, než Češi začali řešit nějaké pomníky. Takže účelově zaměňujete příčinu a následek.

R. Vašíček 6.6.2021 8:01

Je zrejmé, že ste veľmi vnímavý na západnú propagandu.