Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 9
  • Poslední: 9.11.2015 16:02
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Pan Snyder

S typickou americkou povrchností a nedovzdělaností nahrazovanou uměním okecávat cokoliv, se tentokrát hluboce a tragicky mýlí. Nepochopil řádový rozdíl v poměru holokaustu a bolševické genocidy. Nepochopil rozdíl, mezi okamžitým zabíjením a pomalým umučením lidí hladem, nelidskou dřinou, spálením a pohozením do betonových pilířů Bělomorkanálu, nebo do mělké jámy v tajze. Nacistický teror byl zcela příšerný, ale ten bolševický mimo jakoukoliv vyjadřovací možnost negativ!

Re: Pan Snyder

Bolševický teror připravil o život mnohem více lidí,než holocaust!!! Židé vyhledávají ty,kteří se podíleli na holocaustu na celém světě a dotáhnou k soudu přestárlé a nemocné dědky třeba i na posteli. Kdopak byl odsouzen za zločiny komunistické genocidy ??? Ve většině zemí Evropy je popírání holocaustu trestné. Ti co popírají zločiny komunismu pracují v médiích všeho druhu a bát se musí ti,kteří na to poukazují. Nespravedlnost volající do nebe,kterou Bůh podle Starého zákona trestá od pokolení do pokolení.

... notywole ...

Sovětští občané ... pomáhali budovat Treblinku, Belzec, Sobibor, ale k Osvětimi ničím „nepřispěli“.

... nerozumim tomu... wikipedia rika:

Treblinka (pronounced [trɛˈblʲinka]) was an extermination camp, built by Nazi Germany in occupied Poland during World War II.[2] It was located near the village of Treblinka north-east of Warsaw.

Sobibór (pronounced [sɔˈbʲibur], or Sobibor) was a Nazi German extermination camp located on the outskirts of the village of Sobibór, in occupied Poland

Bełżec (pronounced [ˈbɛu̯ʐɛt͡s], in German: Belzec) was situated about 0.5 km (0.31 mi) south of the local railroad station of Bełżec in German-occupied Poland.

To ma na mysli sovetske zajatce? A zvracenou logiku pan Snyder nema?

Re: ... notywole ...

Co se sovětslých zajatců týká, tak v Sobiboru byli též internováni a dalo by se říct, že ho pomáhali budovat. Jako třeba můj děda "pomáhal budovat" Mauthausen. Dokud ho tam neubili...

A tihle sovětští zajatci taky pomáhali Sobibor zničit, když spoluorganizovali povstání, jež mělo za cíl ani tak zachránit si život - všichni věděli, že mají minimální naději na přežití (no, kdyby nepovstali, neměli by žádnou) - ale havně zničit továrnu na smrt. Což jim vyšlo.

Z čeho pan historik vychází, když tvrdí, že holokaust prováděli titíž kolaboranti, kteří kolaborovali už s SSSR? Koho tím míní? Banderovce? Oddíl Nachtigal? Ukrajince, Lotyše, Litevce a Estonce ve strafkomandech?

Jistě - byli i Rusové, kteří se přidali k Waffen SS a jeden takový oddíl řádil ve Varšavě tak, že jeho velitele sami Němci popravili - a do Berína hlásili, že ho zabili partyzáni. Zbytek pak přičlenili k ROA - těm "slavným" vlasovcům.

A "intuice mi říká" - no to je opravdu věda...

Re: ... notywole ...

Nevim, jak se vami citovana veta do rozhovoru dostala, to je spis otazka na pana Houdu, jestli skutecne v teto podobe zaznela. Cetl jsem vsak Snyderovu knihu Krvave zeme a tam se nepise o podilu sovetskych valecnych zajatcu na budovani, nybrz na fungovani Treblinky, Belzecu a Sobiboru. Nemci sice tyto tovarny na smrt vymysleli, organizovali jejich vystavbu, provoz i prisun Zidu urcenych k zabiti, ale se samotnym zabijenim a likvidaci tel se nespinili. To bylo na jednotkch tvorenych prevazne ze sovetskych valecnych zajatccu. V knize samotne jsem zadnou zvracenou logiku nepozoroval.

Re: ... notywole ...

... no jestli vrazdeni v nacistickem tabore provadeli sovetsti zajatci, tak mi prijde zvracene tuhle situaci shrnout tvrzenim, ze holocaust provadeli sovetsti obcane ... to je asi jako rikat, ze druhou svetovou valku vyprovokovala ceskoslovenska vlada svym postojem k sudetskyn nemcum ... anebo ze s vrazdenim v Syrii pomahaji obcane Evropske unie ... oboji je pri jistem uhlu pohledu zjevna pravda ... a budete to rikat, kdyz jste treba neonacista anebo nenavidite EU ...

Pan Snyder je Američan, tak ať nám popíše

metody vyvražďování Indiánů.

Je velice úsměvné, když píše, že v r. 1939 se Židé v Polsku cítili dobře.

Proč se tedy do Polska odmítli vrátit z Německa, když Polsko chtělo zrušit občanství osobám, zdržujícím se trvale v zahraničí a Němci se lekli, načež Poláky nutili se vrátit. Jeden polský Žid  dokonce kvuli tomu zavraždil německého diplomata v Paříži.

Škoda potištěného papíru, doufám že naše lesy budou ušetřeny a tento literární skvost v češtině nevyjde.

Knihu číst nebudu, ten článek mi stačí. Houda OK

1. Jak Snyder vysvětlí, že v Polsku pogromy, jako pokračování holokaustu pokračovaly až někam do roku 1948.

2. Pokud mluví Snyder o holokaustu ve východní Evropě spojuje jej především s komunistickým SSSR, jenže tehdy většina toho území byla polská. Averzi Rusů k Židům tím nepopírám, jen její ideologické směrování na komunismus.

3. Zatím jsem nedokázal najít odpověď na skutečnost, že Židé jako menšina se dlouhodobě v historii tak lehce stávají předmětem nenávisti svých sousedů. Naznačená příčina, to je rozpadu státní moci mne nepřesvědčila.

4. Co si myslet o historikovi , který se odvolává na intuici.

Nevypovídá to o Češích,

vypovídá to o levičáckých vylízancích jako uhl, jimž je jejich úchylná ideologie milejší než historická fakta. Mimochodem o autorovi rozhovoru pro změnu vypovídá ten nesmyslný titul článku.