Diskuse k článku

Směřuje současná Evropská unie k říši národa německého?

Německo je příliš malé, aby bylo supervelmocí, ale příliš velké, aby plně respektovalo ostatní evropské státy. Snad proto CDU měla na svém sjezdu heslo „Německá budoucnost. Naše Evropa“.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Stržanovský 26.2.2020 12:34

Německým prostorem jsme byli už od chvíle, kdy sem Germáni napochodovali. Mentálně k sobě máme mnohem blíže než si myslíme. Blíž mají jen k Rakušanům a možná Švýcarům, a to především díky společnému jazyku. Za poslední tisíciletí jsme se s Němci naučili žít a oni s námi. Já osobně se v Německu cítím dobře, je to tam stejné jako tady, akorát lidi mluví jiným jazykem. A také už pro ně nejsme těmi chudými Tsechechei. Stačí si tam sednout do zaplivané nádražky a uvidíte.

L. Kašparová 17.2.2020 10:00

Už výraz český "prostor" ukazuje, co asi můžeme v článku čekat...

D. Mach 16.2.2020 19:01

Jen pro upřesnění : předsedkyní EU se stala Ursula von den Leyen jen díky zpovykancům z V4 ve spojení s italským nacionalistou Salvinim. Jinak by tam nebyla.

J. Kucirek 16.2.2020 9:16

Jen pro upresneni- „Německá budoucnost. Naše Evropa“ Patral jsem kde najdu toto heslo, nebot i kdyz jsem pravidelny divak ARD Tagesschau i ctenar tisku, nikde jsem se s podobnym heslem nesetkal. Jedine co jsem nasel je kandidatura Manfreda Webera CDU do Evropskych voleb ze 26 kvetna. Tam stoji Für Deutschlads Zukunft. Unsere Europa.

L. Písařík 16.2.2020 8:00

Další ředitel Evropy je Macron, ten vystupuje jako Napoleon čvtrtý.

J. Nový 16.2.2020 11:00

A za mořem mají podobného "ředitele" v Kanadě. ;-D

L. Písařík 16.2.2020 11:26

Ten Kanadě na to naštěstí nemá, určitě pokud bude Trump prezidentem. Ale ten u nás, v EU, ten by mohl. Vidíte sám, kolik nesmyslů se tady lidem už nabulíkovalo.

P. Čech 15.2.2020 17:49

Každý dělá jen to, co je mu dovoleno. To platí i o Německu. Pokud všechny evropské státy s výjimkou Švýcarska a Velké Británie trpí velmocenské choutky Německa a Francie a jejich společné ovládání ostatních, dobře jim tak. Toto se týká i České republiky. Cesta z toho ven je jen jedna. Vystoupení z EU, která v podstatě Německu a Francii slouží jen k ovládání jiných. Toto jejich ovládání jiných je dáno jejich početním zastoupením, kdy tito jsou schopni za pomoci Itálie či Španělska prosadit cokoliv. Německo a Francie již poznaly, že silou si Evropu nepodrobí (Hitler, Napoleon) a tak založily EU. Chtějí ostatní státy ovládat po ekonomické stránce. Nevidí to jen hlupáci a ti jednotlivci, kteří z toho ekonomicky těží.

J. Nový 16.2.2020 11:02

To vystoupení ČR není asi reálné. Nejsme Británie a tak by nás dokázala EU snadno srazit na kolena a "pomstít" se nám za tu drzost

P. Čech 16.2.2020 11:46

To je typicky česká reakce! Předem poraženecká prohlášení jsme zažili už mnohokrát. Je třeba si uvědomit jedno. Srazit na kolena je možné pouze toho, kdo se srazit sám nechá. Nezapomeňte, že jsme existovali dlouhou dobu mimo EU a přežili jsme to docela slušně.Byli jsme obelháni pražskou "elitou", že v EU se nám bude dařit lépe a podle toho i dopadlo referendum. Sám jsem hlasoval pro vstup. Pokud bych ovšem v té době věděl, jak se EU vyvine (Lisabonská smlouva občany neschválená), nikdy bych pro nehlasoval. Zachránit to mohl prezident Klaus, který tuto smlouvu nemusel podepisovat. Bohužel zbaběle podlehl politikům politických stran a podepsal. Zradil tak svou vlast podruhé (po rozbití československého státu). Vystoupit z EU můžeme po vzoru Velké Británie. Mějte na paměti, že např. Švýcarsko také není členem EU a přesto je nejbohatším státem v Evropě.

J. Pleva 16.2.2020 14:29

Úplně s vámi souhlasím!!!

J. Pleva 16.2.2020 14:28

No to jsem čekal, rozšířený český malomyslný názor, že Čechy stále někdo chce srážet na kolena. Proč ne Švýcary? Evropa je plná malých národů, které dělají to, co je jim dovoleno, jak říká pan Čech. Vemte si příklad ze Švýcarů, a chovejte se stejně svorně a demokraticky jako oni!!!