Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 1
  • Poslední: 23.9.2018 8:34
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
O autorských právech to není

EU svojí komisí i svým parlamentem se jasně vyhranila proti pokroku. Není to směrnice o autorských právech, je to jenom nástroj pro automatizované sledování a kontrolu nad uživateli internetu. Nic víc. V celé historii byli autoři v područí svých vydavatelů. Situace se ale s nástupem internetu zásadně změnila. V internetové době nepředstavuje vydání a distribuce díla pro autory žádný problém, a jedinou otázkou, která by se měla řešit, zůstává zajištění autorova příjmu. Jestliže existuje poptávka po papírovém vydání, po exkluzivních tiscích a podobně, je z principu evidentní, že práva vydavatelů a distributorů jsou pouhá kopírovací a nikoliv autorská práva a musí být autorskému právu v novém pojetí podřízena a nikoliv naopak.

Lidovci (zpravodaj Axel Voss je předsedou Evropské lidové strany) se postavili proti pokroku. Když přestal v roce 2000 vycházet světoznámý časopis Life, bylo pláče, zatínání zubů, výhrůžky katastrofou kultury - internet to dávno překonal - snad jenom ten křídový p