Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 13
  • Poslední: 25.2.2015 15:39
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Hm.....

co rok 1989.....to nebyla "ulice", která "zlikvidovala t.zv. legitimní" vládu ČSSR ?  Taky mohl vzniknout "český majdan" ! Záleží na tom jak "silný žaludek" má vládnoucí moc.

V 90tých letech se Klaus, po demonstraci učitelů na Staromáku , také rozčiloval, že se politika nedá dělat "na ulici" ! A kdo jeho "vynesl k moci", aby mohl zpackat "kuponovku" ??

Rád bych se konečně dozvěděl, o jaké asistenci se tu mluví!?

"Příkladem budiž příběh kyjevského Majdanu, jenž vedl po několikaměsíčním nátlaku ulice a za asistence ministrů zahraničních věcí tří členských zemí Evropské unie – Polska, Německa a Francie – v únoru 2014 ke státnímu převratu."

To jako že by ti ministři organizovali, financovali nebo obhajovali sesazení Jaceňuka? A jsou na to důkazy, nebo to říkají ruská media?

Výborný článek

Výborný článek, díky za něj!

Elity a MŠMT (ministr Chládek a jeho náměstek)

Žádný důvod k optimismu a různý přístup k elitám předvádí i MŠMT. Na jedné straně se fandí sportovcům (proč ne) a na druhé straně se neplní dané slovo resp. závazky vzhledem k programu AFCSLS (American Fund for Czech and Slovak Leadership Studies) na výchovu budoucích českých hlaviček, viz https://www.facebook.com/AFCSLS.

Proč?!

Blábolení na toto téma si můžete poslechnout na http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3287134 (posledních 10 minut).

Kdo chce, ať se připojí k petici:

http://www.petice24.com/potrebujeme_ctyonline

Re: Elity a MŠMT (ministr Chládek a jeho náměstek)

Text petice:

Chceme, aby MŠMT dostálo svému slibu poskytnout stipendia na kurzy CTYOnline pro talentované středoškoláky a podpořilo spolupráci se CTY Johns Hopkins pro založení CTY v České republice. 150 českým středoškolákům předčasné ukončení studia.Registrace do jarního semestru musí být předčasně ukončeny. Podepište prosím petici a požádejte své přátele, aby udělali totéž.Věříme, že naše společná reakce změní rozhodnutí ministerstva školství. Děkujeme Vám za pochopení a podporu.

Hanobení Majdanu

Hanobit Majdan !? To si autor dovolil dost.

Co s e týká optimismu. Od  vstuopu ČR do  EU rostly  ceny  rychleji než příjmy, takže ohledně  životní úrovně nemají Češi žádná zvláštní očekávání.

Budeme rádi, když nebude velká válka  v Evropě.  Některé skupiny  v zámoří na  tom patrně mají zájem.

Další z příspěvků

napsaných za kremelskou zdí. Jděto s tou ruskou propagandou do háje zelenýho.

Re: Další z příspěvků

Slováci a Češi ukazují, že i po 25 letech jsou spojeni jako dvě strany jedné mince. Nejen v nahlížení a výkladu mezinárodních událostí, nýbrž i domácím vývojem

Vyjste presne ten pripad dokud se problemy budou schovavat za tyhle keci tehlete generace nic se nebude resit, Vase generace je presne ten duvod proc se nic nedeje. Poznamenana minulym rezimem(zamerne nepouzivam komunismus ani socialismus, protoze to byl paskvil vseho stejne jako tenhle) nedokaze na veci nahlizet bez ideologie.

Takze vazeni, CESKO A SLOVENSKO zmeni(zamerne nerikam k lepsimu nebo horsimu, jak pro koho) az nasi rodice (rodice generace Y) budou pod drnem (dnesni 45 a vic) proc? Protoze pouze lidi nepoznamenani minulym rezimem maji schopnost se na veci divat ocima  bez bryli zbytek bohuzel vcetne autora, ktery sice plivl na obe strany, ale I tak je poznamenany  (aniz by za to mohl proste se v te dobe narodil a formuje to jeho postoj k veci at chce nebo ne).

Protoze mozna nase generace (Y) konecne zacne videt budou

Re: Další z příspěvků

budoucnost "toho kde ziji" jako prioritu (protoze tam ziji a meli by se o to starat jestli tam chteji kvalitne zit) a ne jako ta predchozi, ktera se chova jako banda fetaku, ktera potrebuje dalsi davku ustipnout ze spolecneho rozpoctu a vidi neco spolecne nebo verejne jako neco z ceho maji vlastne cast a cim vetsi tim lip.

Proc vas hazim do jednoho pytle? Protoze starnete a zivot mate za sebou a snazite se z poslednich sil ustipnout neco na duchod, protoze vidite co s dnesnimi duchodci deje ZA kazdou cenu (tzn. I za cenu toho, ze tu budouci generaci odepisete coz se vam perfektne dari) pro vas vstup do unie prostredek k dotacim, ktere zase jsou prostredek jaxi zajistit stari pro nas konecne moznost vypadnout ze zeme, kde musime zebrat o praci a prochazet stejnym svazactvim jako nase predchozi generace... (korektura na nic, chyby a necitelne a nikoho to nezajima krome predchozi generace bude nastesti ta posledni, ktera cestinu pouziva budoucnost jsou nastesti svetove jazyky)...

Tak si opravte své jaxi, když kritizujete

úroveň článku, poněkud nevycválaný příslušníku generace Y. Jinak bych s Vámi souhlasil, že nemáte

snadný přístup na trh práce a starší generace vůči vám mladým příliš ohleduplné nejsou. Sám jste si ale

řekl o odpověď ve stylu: na hrubý pytel hrubá záplata. Nekonkrétní příspěvek, ufňukané obviňování druhých.

Apropos, kdo Vás nutí k nějakému svazáctví?

Re: Tak si opravte své jaxi, když kritizujete

Článek jsem si znovu přečetl. Nenašel jsem gramatické ani stylistické chyby. I věcně s ním mohu souhlasit

nebo alespoň brát jako názor k zamyšlení.

Zkuste se prosím cvičit v chápání čteného textu, kritiku Hoxlaku.

Re: Další z příspěvků

Minulý režim-v neomezená moc komunistů sice začala v roce 1948, ale byla připravovaná mnoho let předtím. Československo bylo založeno na Masarykově lžích, např. o československém národu, na sympatiích k bolševikům a na nesplněných slibech (autonomie Slovenska). Slovensko bylo povinně přestavováno podle českého přání. Proto je podobnost v politickém myšlení obyvatelstva, kterou vzhledem k zapojení do EU už nerozdělí žádné výměny generací.

Není elita jako elita.

Za elitu je označována skupina lidí, kteří ve společnosti zastávají vedoucí, nebo jinak významnou úlohu, díky svým individuálním vlastnostem, profesionálním kvalitám nebo sociálnímu postavení. Realita je, bohužel, taková, že vedoucí, nebo významnou pozici ve společnost mohou získat nejenom osoby inteligentní, vzdělané, kultivované a morálně na výši, ale také lidé omezení a morálně závadoví. To, že se mezi společenskou elitu drápou i nejrůznější zme tci, šm ejdi a id ioti je přirozený jev. Podstatné je, jestli se prosadí a určují chování elity, nebo ne. Pokud se etablují "šmejdoelity" je to pro celou společnost zlé. Obávám se, že právě k tomu došlo u nás i na Slovensku. Proto lidé hledají alternativy v nových tvářích a stranách.