Ceska Pozice

Škromachoviny aneb Jak popíchnout co nejvíc soukmenovců

Zdeněk Škromach se pustil do Davida Ratha, Richarda Falbra i Jiřího Dienstbiera. První je zavřený, druhý asi zblbnul a třetí je kluk ušatý.

Místopředseda Senátu Zdeněk Škromach to rozbalil v rozhovoru pro Týden. foto: © ČTKČeská pozice

Místopředseda Senátu Zdeněk Škromach to rozbalil v rozhovoru pro Týden.

Časopis Týden v rozhovoru s místopředsedou Senátu a ČSSD Zdeňkem Škromachem nabídl čtenářům nebývalou porci zábavy. Škromach zvládl poškádlit či urazit hned několik spolustraníků. Odsoudil Davida Ratha a středočeskou stranickou organizaci, tematizoval duševní zdraví europoslance Richarda Falbra, pustil se do kritiky místopředsedy ČSSD a sociálnědemokratického kandidáta na Hrad Jiřího Dienstbiera.

Škromachovi se nelíbí, že Dienstbierovi chybí zkušenost z exekutivy. Už dříve kritizoval Dienstbierův pokus o obrodu pražské ČSSD nazvaný „Živá socdem“. A nemusí ho ani kvůli nápadu na vládní spolupráci s KSČM. „Já jsem byl v komunistické straně, takže vím, proč jsem proti,“ řekl Týdnu milovník bowlingu a smaženého sýra. A vysvětlil i to, proč v roce 1982 sám vstupoval ke komunistům. Prý tak učinil, neboť měl pocit, že se komunisté dají změnit zevnitř. Použil tak argumentace, kterou byla veřejnost zvyklá slýchávat okolo osmašedesátého, v době normalizace se jí už nikdo nechlubil.

Škromachovy „údery“ v interview pro Týden:

O Rathovi a středočeské ČSSD

O Falbrovi, jenž označil Škromacha za „centrální mozek lidstva“

Škromach coby prezidentský kandidát 2018?

Proč chce Dienstbier spolupracovat s komunisty?

Má Dienstbier na prezidenta?

zpět na článek


© 2021 MAFRA, a.s., ISSN 1213-1385 © Copyright ČTK, Reuters, AFP. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.