Škoda talentu Zdeňka Škromacha

Zdeněk Škromach to konečně přiznal: Závody, kdo udělá víc tiskovek a vydá víc prohlášení, ho už nebaví. 

Politika je dřina. Všimněme si jednoho z důvodů, proč místopředseda Senátu a místopředseda ČSSD Zdeněk Škromach poněkud překvapivě skončil ve stínové vládě sociálních demokratů (přitom adepty na vyřazení ze stínového ansámblu byli jiní pánové). Konkrétně to řekl ve víkendovém rozhovoru pro MF Dnes.

Škromach: „No, prostě už mě moc nenaplňovalo účastnit se závodů v tom, kdo udělá víc tiskových konferencí a vydá víc tiskových zpráv. Psát stále nějaká slohová cvičení – to už není nic pro mě. Neznamená to ale, že odcházím z politiky a že přestávám pracovat pro sociální demokracii.“

Jinými slovy – Zdeňka Škromacha stranické povinnosti, které se pojí k funkci stínového ministra, zkrátka nebaví. ČESKÁ POZICE se domnívá, že Škromachova básnického talentu je škoda. Místopředseda Senátu je totiž stabilní hvězdou facebookových příspěvků, mistrem těchto kratších slohových cvičení (oceňujeme především jeho cit pro popis momentálního stavu počasí). Z jeho Facebooku vybíráme několik vydařených kousků z poslední doby:    

  • „Pondělní podvečer na zahradě. Podařilo se zalepit díry v nafukovacím bazénku, tak snad se zítra i smočím navečer. Ještě večerní kafíčko a trocha nostalgické hudby a dnešní zvláštní setkání s osudem? Po vedru alespoň trocha pohody. Hezký večer s kyblíkem ledu.“ (Květen 2012.)
  • „Kluci nedejte se a poražte je. Nejsou schopni ani přijít povzbudit své mužstvo doma! My Vás držíme i na dálku. DO TOHO!!!“ (Škromach burcuje český tým během letošního čtvrtfinále mistrovství světa v hokeji.)
  • „Zdravím přátelé z nedělní procházky po Velké zdi. Tudy šla historie. V dalších dnech nás čekaji intenzívní jednání. Časový posun, nedostatek kafe a vzpomínka na svíčkovou. :-) Ale čaj je tady vynikající a čína, kterou v Praze neseženu. Hezký den, i když levně časově posunutý. :-)“ (Zdravice z pracovní cesty do Číny, březen 2012.)
  • „Sluníčková neděle, poplesová rehabilitace a kafíčko. Konečně jsem se dostal k vánočnímu překvapení Batllefield 3. Tak trochu zapařím a je to docela odvaz. I když počítač začíná připomínat elektrická kamínka, ale co za ten relax to stojí. Hezký nedělní den.“ (Leden 2012.)

  • „Pondělí je tu a všichni mi přejí k svátku a je to moc fajn. A já moc děkuji a trochu si to užívám. No nic uvařit kafíčko a zapadnout do několik dnů staré pošty a pak několik setkání na Hodonínsku. Hezký den.“ (Leden 2012.)
  • „Po ránu mě probudily sluneční paprsky, tak ještě kafíčko a prolétnutí přípravy a za chvíli do TV Prima na ministra Drábka. Jen mám obavu, že tolik životních osudů a problémů mu ani nejde zprostředkovat. Každopádně by to měl vzít při své cestě na ministerstvo v oranžové vestě přes CzechPoint, aby se vžil do kůže těch, o které by se měl starat. A to nemluvím o rodinách s dětmi či seniorech a nebo lidí se zdravotním postižením. Hezkou neděli.“ (Leden 2012.)
  • „Na Slovensku PADLA VLÁDA, naši fotbalisté vedou suverénně nad Litvou, Španělé nad Skotskem. To je suprový večer!!! Ještě toho Nečase s Kalouskem poslat do ...... a nemá to chybu. Hezký večer.“ (Říjen 2011.)

Počet příspěvků: 4, poslední 26.6.2012 12:01 Zobrazuji posledních 4 příspěvků.