Skandální rozhodnutí státního zastupitelství v kauze Kalousek

Případ údajného úplatku pro Miroslava Kalouska za povolení internetového sázení žalobce odebral protikorupční policii.

Vyšetřování ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09) a spolumajitele investiční skupiny Penta Marka Dospivy kvůli podezření z korupčního chování bylo na příkaz dozorujícího státního zástupce odejmuto protikorupční policii a přikázáno krajskému policejnímu ředitelství v Praze.

Podle mluvčí pražského státního zastupitelství Štěpánky Zenklové je důvodem únik informace o tomto šetření na veřejnost. Vyšetřování bylo specializovanému policejnímu útvaru odejmuto a nespecializovanému útvaru přikázáno dle státního zastupitelství proto, aby řízení probíhalo v souladu se zásadou neveřejnosti, tedy tak, jak ukládá trestní řád.

Nesmysl!

Že ta celá šaráda je na ubohé lži založeným primitivním kopnutím kauzy pod koberec, je jednoduše doložitelné výčtem, kdo všechno pomohl informaci „uniknout“ na veřejnost. Deníku Právo ji bez jakýchkoli podrobností potvrdil jak ředitel protikorupční policie Tomáš Martinec, tak mluvčí pražského městského státního zastupitelství Štěpánka Zenklová! A například České televizi ji potvrdil mluvčí policejního prezidia Jaroslav Ibehej.

Kdyby tedy byl „únik informací“ skutečným důvodem, šetření by muselo být odejmuto Policii České republiky jako takové a nadále by je již nesmělo dozorovat městské státní zastupitelství v Praze!

Pan ministr se zlobí

Skutečným impulsem k úklidu kauzy je nejpravděpodobněji vyjádření ministra vnitra Jana Kubiceho, které iniciativně sám (!) zaslal do médií. Prý se pozastavil nad opakovanými úniky informací z prověřovaných případů do médií; úniky prý mohou negativně ovlivnit probíhající trestní řízení a znesnadňují práci lidí, kteří na případech pracují pod mediálním tlakem.

Autor hanebné denunciační zprávy, kterou těsně před volbami v roce 2006 zcela nesmyslně předložil poslancům, od nichž okamžitě unikla do médií, se najednou dojemně stará o „mediální kriminalizaci osob, které možná nikdy nebudou obviněny a odsouzeny“?

Šéf všech žalobců Pavel Zeman má asi nyní „hlavu v pejru“ a neví, kam dříve skočit. Doufejme, že využije všech prostředků, aby zjistil, co se to vlastně stalo, a napravil, co se dá. Musí se pokusit zachránit zbytky cti městského státního zastupitelství v Praze a jemu nadřízeného, čím dál smutněji proslulého pražského vrchního státního zastupitelství. Pomoci by mu mohl tlak, když se o kauzu bude neustále zajímat a bedlivě ji sledovat veřejnost spolu s médii. Není totiž důstojné nechat si věšet bulíky na nos.

Počet příspěvků: 1, poslední 31.10.2011 09:38 Zobrazuji posledních 1 příspěvků.