Diskuse k článku

Severoatlantická aliance je pro bezpečnost Evropy nepostradatelná

V průběhu studené války se NATO, jež 4. dubna oslavilo 70 let, nechovalo jako spolek hašteřících se zemí a bylo relativně jednotné, neboť navzdory formální rovnosti členských zemí mu neformálně vládly USA. Pokud by Česko nebylo jeho členem, ocitlo by se mimo tuto americkou obranu Evropy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

J. Nový

Vemu to z krátka

"Severoatlantická aliance je pro bezpečnost Evropy nepostradatelná"

.

Tomu jsem věřil do doby nulegální migrace, kdy ani EU, ani NATO nedokázalo zabrát nelegálním migrantům v obsazování Evropy, jinak řečeno volnému pohybu tak, kam sami usoudili za vhodné (nejvyšší sociální dávky". A proto mám velké pochybnosti, že ba se NATO (EU) zachovalo jinak, kdyby se tohoto pohybu zúčastnili miliony Rusů nebo Číňanů. Dříve byli vojáci se zbraněmi nutní, aby dobyli určitá území nebo státy. Dnes je mnohem rafinovanější možnost "obsadit" cizí území beze zbraní. Stačí jen v ohromnép počtu jít a nikdo vás nezastaví. I kdyby se ozval jen jšediný výstřel do vzduchu, tak to mésia rozmáznou jako ohromný protlidský skutek. Tento rozkaz si nedovolí dát žádný velitel. Miliony a miliony "imigrantů" nebo chcete-li vojáků beze zbraní by nejen že postoupili Evropou, kam by chtěli, ale ještě by byli ubytováváni, krmeni, oblékáni a vybavováni kapesným. Kdokoliv by se proti tomu ozval, byl by okamžitě nazván nenávistným xenof

0/0
8.4.2019 15:14

J. Křivan

A co takhle model

Rakousko.

PS. Autor a jeho jednoduché moudra nikam nevedou.

0/0
7.4.2019 18:25

Č. Berka

ale ale

Ukrajina je etnicky nesourodá země, ve které se to mlelo odnepaměti- měla problémy se všemi svými sousedy. Moldávie je stále značně proruská- a v Podněstří je specifická situace, daná osídlením. Gruzie má problémy s Abcházci a Osetinci po staletí- přestože je malá, byla šovinistická a podle komise EU Gruzínsko- Ruský konflikt rozpoutala Saakašviliho Gruzie. Bělorusko s Ruskem žádný spor nemá.

0/0
7.4.2019 16:54