Serge Borenstein prodá tři kancelářské komplexy

Investoři mají zájem o nemovitosti v pražském Karlíně. Developer Serge Borenstein dokončuje prodeje objektů.

novým majitelem administrativní budovy Keystone se stane německý fond GLL. foto: © KeystoneČeská pozice

novým majitelem administrativní budovy Keystone se stane německý fond GLL.

Miliardy korun utratí v Praze realitní investoři ještě do konce letošního roku. Pražský developer Serge Borenstein potvrdil ČESKÉ POZICI, že finalizuje prodej tří administrativních komplexů v Karlíně.

V nejpokročilejší fázi je zřejmě připravovaný prodej objektu Keystone, který Borensteinova společnost Real Estate Karlín Group (REKG) začala stavět v březnu letošního roku. Po dokončení – v září příštího roku – budova nabídne 6500 metrů čtverečních kancelářských ploch. Developer tvrdí, že Keystone je architektonicky jedinečným objektem, protože je novodobou interpretací českého kubismu. Celkové náklady jsou odhadovány na 300 milionů korun.

„Jsme v závěrečné fázi vyjednávání o prodeji budovy Keystone,“ potvrdil Serge Borenstein. Novým vlastníkem se stane německý institucionální investor – fond GLL. Německá společnost již před dvěma lety získala v Praze administrativní budovu Praha City Center. Nedávno GLL rozšířila své portfolio o nemovitost v Madridu, fond je aktivní také na bruselském nebo londýnském trhu.

Borensteinova společnost bude příští rok přestavovat bývalou tovární halu ČKD pro Zdeňka Bakalu

Borenstein však nevyjednává jen s Němci. Privátní investor získá část rozsáhlého projektu River Gardens, jímž developer revitalizuje část Rohanského ostrova. REKG rovněž prodá administrativní budovu Corso IIb. „Tyto transakce chceme uzavřít také do konce roku,“ říká Borenstein. „Konec roku je hektický,“ dodává developer s tím, že investoři již přišli na to, že Karlín je dobrou lokalitou a mají o ni zájem.

REKG sice odprodá tři komplexy, na příští rok ale chystá další developerské projekty. Společnost zahájí výstavbu bytů a také bude přestavovat bývalou tovární halu ČKD, kterou od Borensteina koupil Zdeněk Bakala a do které hodlá přesunout vydavatelství Economia.

Dle údajů mezinárodní realitní společnosti King Sturge by měli letos investoři za české komerční nemovitosti utratit 600 milionů eur, což je přibližně o 40 milionů více než v loňském roce. „Trh se pomalu ale jistě vzpamatovává,“ konstatuje Serge Borenstein.