Diskuse k článku

Sdílená ekonomika může naprosto změnit postoj k automobilům

Samořiditelná auta mohou změnit životy jako mobily a internet. Pod tlakem se ocitne i veřejná doprava ve městech, protože taxislužby budou levnější než Lítačka a podobně. Opravdovou revolucí však může být, že mnozí nebudou auta vlastnit.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Cisár 10.6.2020 15:29

Mňa toto napadlo už pred pár rokmi. A teším sa na túto budúcnosť. Otázka neznie či to príde ale kedy to príde.

B. Havel 8.6.2020 8:53

Jo znám nadšence pro sdílenou ekonomiku, má 3 auta.

Příklad sdílení jsou služební auta, jeden to zasviní a kašle na to, další nechá auto s dojezdem 10 km.

Dle foto je to mladý, perspektivní poradce. Má ženu, má děti? Potřebuje sedačky, nosič na kole, rakev ne dovolenou. Stará mu to zatrhne!!!

M. Jméno 7.6.2020 9:41

Blablabla... teď zrovna manželka zjistila že včera koupené maso smrdí. Sedla do auta a za půl hoďky je zpátky z Lidlu. Jak si třeba s touto prkotinou pořadí sdílená ekonomika? Doufám, že se toho v produktivním věku nikdy nedožiju....

L. Florner 7.6.2020 8:32

Tolik protimluvů a vyložených nesmyslů v jednom článku, to jsem vážně dlouho neviděl. Třeba hned ten první - čím méně zůstane poskytovatelů služeb (pojištění, servisy, ale ke konci vlastně i producenti a poskytovatelé mobility), tím více zákazník ušetří... Tak to může napsat jen někdo odtržený od každodenní reality a základů ekonomického vzdělání :) . A takových perel je tam nepočítaně. Kvalitní pohádečka... Sdílená ekonomika je mantrou posledních let. Je to něco nového, neotřelého, výjimečného...asi jako půjčovny. Vlastně ani o nic jiného nejde - půjčovny aut, sportovního vybavení, šicích strojů, chat...oproti minulosti mají navíc jen vyspělejší technologie. Ne nadarmo se říká, že chceš li prodat starý produkt, dej mu nový obal (a nějakou vznešenou s-myšlenku).

...a už vidím tu radost klienta, když si objedná auto pro cestu do práce a appka mu oznámí, že přijede až za hodinu, protože kapacita jízdních pruhů je aktuálně vytížena klienty, kteří se objednali před ním

  • reagovat
  • nahlásit příspěvek
  • L. Písařík 7.6.2020 5:40

    Jako pohádka o Husákovi.