Schwarzenberg: Že jsem volil neplatně? Horší by bylo, kdybych si zlomil nohu.

Při vší úctě, pane předsedo, tohle se vám vůbec nepovedlo. Dokonce i zcela netečnému sledovateli dění se pozvedlo obočí.

foto: © ČTKČeská pozice

Bývá to jedna z nejsledovanějších událostí ve volební den, když hlavní favorit, šéf strany či kandidát na prezidenta přijde ve svém volebním okrsku k urně a hodí do ní svůj hlas. Desítky fotografů mačkají spoušť, kamery točí, dotyčný politik se z posledních sil zubí, zapózuje pro obecenstvo... a odebéře se s koňakem a fajfkou očekávat konečný výsledek. Jenže v zemi, která se jmenuje Česká republika a hlavním aktérem show je Karel Schwarzenberg, se odehrává zamotanější příběh.

Ministr zahraničí a předseda TOP 09 totiž změnil slavnostní okamžik v tragikomedii, když hodil lístek do volební urny bez úřední obálky. Pravidla jsou přitom jasná: Platný je pouze nepoškozený lístek v úřední obálce. Něco tak dějinného se v Sýkořici na Rakovnicku možná ještě nestalo. Každopádně je onen potupný moment důkladně zdokumentován přihlížejícími žurnalisty a kníže Karel má z ostudy kabát. A možná nejen to.

Miloš Zeman zvládl celou volební proceduru bez problémů

Pan Schwarzenberg, bohužel pro něj, šel volit hned na začátku volebního dvoudne a nechtěně vyslal signál občanům, kteří se třeba ještě nerozhodli: Proč volit hlavou státu člověka, který nezvládne ani tak jednoduchý úkon, jako je řádné hození hlasovacího lístku do urny?

Byl to prostě omyl, to se stane, nesnáším, když mi fotografové cvakají do obličeje atd., říká aktér nepovedené scénky. Karel Schwarzenberg se může omlouvat, jak chce, a vymlouvat, na co chce, ale tohle je „zásek“, který se mu opravdu nemusí vyplatit. Zvláště když jeho soupeř Miloš Zeman zvládl celou proceduru bez problémů.

Říká se, že chybovat je lidské. A také bychom měli mít úctu ke stáří. Dobrá, pokusme se to respektovat. Karel Schwarzenberg zcela jistě už podobnou chybu nikdy neudělá, má svá léta a kampaň byla náročná a dlouhá. A jak vidno i v případě volebního lístku, není žádný detailista.

Přesto – neměl se před tím, než se do prezidentského dobrodružství pustil, hluboko zamyslet i on, zdali je to správný krok? Nešlo nechat nenaplněnou ambici raději v poklidu dřímat?

deki Ano. Ano. Děkuji. 13:20 28.1.2013
Vlkodlac Je to spíš chytrá reklama. 10:46 26.1.2013
ořech No to je ale skandální....... ... 16:26 25.1.2013

Počet příspěvků: 22, poslední 28.1.2013 07:22 Zobrazuji posledních 22 příspěvků.