Diskuse k článku

Schopnost Německa táhnout Evropu je omezená

Německu se teď daří, ale z dlouhodobého hlediska je jeho ekonomická situace všelijaká, jen ne dobrá, říká prezident Německého institutu pro hospodářský výzkum DIW Marcel Fratzscher. V čem vidí problém?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

I. Patta 677

Re: Německo se demograficky hroutí,

Více informací na webových stránkách: http://sociologie.netstranky.cz/

0/0
15.9.2015 0:02

J. Křivan

Re: Německo se demograficky hroutí,

Jednička z hvězdičkou, takhle po lopatě jsem to ještě nečetl. Mám pochopení pro takové zkratky. Jistě i Vy jste pochopil. že tohle žádná migrace nemůže mírumilovně vyřešit. Netýká se ovšem jen Německa.

0/0
14.9.2015 22:25

I. Patta 677

Německo se demograficky hroutí,

tj. demografický problém Německa není jen velký, jak říká pan Marcel Fratzscher. Jde o problém s nejvyšší prioritou. Uvedu jen jedno číslo. Od r. 1957, tj. od přijetí nového důchodového systému, se nenarodilo do vyrovnané demografické bilance 17 milionů novorozenců. Důvod je přímo triviální. Od roku 1957 nepotřebují Němci vychovat děti. Na důchod se v průběžně (mezigeneračně), financovaném důchodovém systému složí bezdětným děti úplně cizích lidí. Proto je v Německu tak populární slogan: Dva platy, žádné děti. Aby toho nebylo dost, ekonomové pojistili nízkou porodnost, hluboko pod záchovné minimum, daňovým systémem. Ten pracujícím rodičům neponechá peníze potřebné na výchovu dětí v rodině.

0/0
14.9.2015 15:19
Foto

Habadac

Více EU ? díky ne

Německu jde o ovládnutí Evropy skze orgány EU. To co se jim nepovedlo 2x vojensky, zkoušejí ekonomicky. Přijetí eura a omezení vlastní suverenity prohloubením evropské integrace by nás zničilo. Měli bychom se snažit jít cestou Švýcarska. Svazačka AM se snaží vytvořit jednotný evropský stát, chce být šéfkou mocnosti zvané EU a rovnat se tak šéfům USA, Ruska, Číny. Dělá pro to všechno. Německu nevěřit, je to dějinná zkušenost.

0/0
12.9.2015 14:58